به گزارش اکونا پرس،

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال در نشست مجمع عمومی سالانه هیات فوتبال استان سمنان  گفت: حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های فوتبالی‌ را شامل می‌شود و تحقق آن اکنون با نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و اگر این قانون در قالب برنامه‌ توسعه کشور تصویب شود، موانع رشد فوتبال در سراسر کشور برداشته خواهد شد.

وی گفت: پرداخت حق پخش تلویزیونی فوتبال کمک بزرگی به تیم‌داری و توسعه تیم‌داری در استان‌ها هم محسوب می‌شود.سال‌ها بود که حق پخش تلویزیونی پیگیری می‌شد که اگر این اتفاق بیفتد می‌تواند تیم‌های استان‌ها را هم معرفی و متحول کند. اگر پرداخت حق پخش اجرایی شود، بحث برخوردار و غیربرخوردار در فوتبال از بین می‌رود.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: تلاش می‌شود استان سمنان تیمی در لیگ دسته ۲ یا سه داشته باشد. تیم‌های فوتبال خریدنی نیستند، اگر مولفه‌های تشکیل تیم فوتبال گام به گام شکل‌بگیرد، بدون شک تیم موفق خواهد بود و خرید تیم به عنوان نظر کارشناسی چاره‌کار نیست. سهم استان سمنان در تیم ملی پابرجاست و این موضوع جای امیدواری دارد. نبود کارخانه‌های بزرگ صنعتی برای حمایت از جمله عوامل موثر در فقدان حضور نماینده استان سمنان و فقدان داشتن تیم لیگ‌برتری است.

تاج با اشاره به نقش تیم‌های فوتبال در توسعه ابراز کرد: در جهان تیم‌ها کارخانه‌داری و سرمایه‌گذاری می‌کنند و توسعه‌بخش هستند.هیات فوتبال استان سمنان جزو هیات فوتبالی‌های برتر کشور است.

وی با اشاره به اینکه فوتبال ساحلی کم‌خرج و پرسود است و کشور در تیم فوتبال ساحلی در جهان حرف برای گفتن دارد، ادامه داد: ایران در این رشته ورزشی جزو چند تیم برتر جهان است و در استان سمنان نیز ظرفیت فوتبال ساحلی وجود دارد. فوتبال ساحلی در شهرهایی مانند سمنان، یزد، شهرکرد و بندرعباس رونق دارد و بازیکنان و تیم‌های خوبی در عرصه کشوری در این شهرها حضور دارند.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: فوتبال ساحلی از جمله مزیت‌های توسعه‌ای استان سمنان محسوب می‌شود که باید مورد توجه ویژه باشد.

وی با بیان اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: حضور بانوان در ورزش باید بیش از پیش تقویت شود.

تاج در پایان گفت: فوتسال در کشور مورد توجه برای سرمایه‌گذاری است و انتظار می‌رود در استان سمنان نیز توسعه این ورزش به عنوان یک مزیت مورد توجه باشد. همچنین مساله(VAR) برای هوشمندسازی داوری فوتبال نیز حل خواهد شد و موارد مربوط به این موضوع در دست پیگیری است.