به گزارش اکونا پرس،

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در بازدید از اردوی تیم ملی اسکیت گفت: سنجش و ملاک معتبری در دو سال اخیر نسبت به شرایط اسکیت خودمان و کشور‌های منطقه، آسیا و اروپا نداشتیم. البته به صورت موردی اتفاقاتی افتاد، ولی به صورت تیمی و انفرادی نتایجی را برای مقایسه نداریم.

وی افزود: مثل برخی رشته‌ها انتظار مدال زیاد و متفاوت از اسکیت نداریم، ولی شروع خوبی است تا خودتان را نشان دهید و وزارت و کمیته و هیات اجرایی در کنار شماست. اتفاق خوبی است که در رشته‌های جدید مدال بگیریم و نباید مدال‌آوری مختص به چند رشته خاص باشد. ما همه امکانات را داریم یا می‌توانیم فراهم کنیم و اگر ضعف‌ها بر طرف شود، استعداد‌ها و پتانسیل‌های خوبی در فدراسیون‌ها داریم.

هاشمی تاکید کرد: حل مشکلات کار بسیار راحتی برای رئیس فدراسبون است. کسی که رئیس فدراسیون می‌شود باید بتواند تمام اقدامات را انجام دهد. می‌دانم هنرجو هم کار‌های زیادی انجام داده و ما هم حمایت می‌کنیم. شما اگر مدال بیاورید اسپانسر‌ها به سمت شما حرکت می‌کنند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: شما با یک جمعیت خوب در دو ماده اعزام می‌شوید. بخشی از کمک مالی قبلا پرداخت و بخشی امروز پرداخت می‌شود و فدراسیون‌ها ۹۰ درصد بودجه خود را دریافت می‌کنند. ۲۰ میلیون هم حقوق به ورزشکاران اعزامی پرداخت می‌شود. پاداش‌های پای سکو نیز در نظر گرفته شده است. اطلاع دارم که شهرداری و استان‌ها نیز پاداش‌هایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: از نظر تجهیزات، کمکی امروز به فدراسیون پرداخت کردیم و می‌توانند تجهیزات را تامین کنند اگر کافی نبود می‌توانند از بودجه‌ای که دادیم استفاده کنند.