به گزارش اکونا پرس،

تیم منتخب کشتی آزاد که با 8 کشتی گیر در این رقابت ها حضور پیدا کرده بود با کسب مدال نقره محمد مبین عظیمی دروزن 92 کیلوگرم به کار خود پایان دادند.

در وزن 65 کیلوگرم علی خرمدل پس از استراحت در دور اول، در دور دوم بانتیجه 6 بر 2 مغلوب گادجی مراد رشید اف دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک ازروسیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال،‌ وی به گروه بازنده ها رفت . وی درگروه بازنده ها پس از یک پیروزی، در کشتی بعد مقابل نماینده روسیه شکست خورد و حذف شد.

در وزن 74کیلوگرم، عادل پناهیان در کشتی اول با نتیجه 8 بر صفر مغلوب ماگومد دیبیرگادجیف شد و با توجه به شکست این کشتی گیر از دور رقابت ها کنار رفت .

در وزن ۸۶ کیلوگرم، علی سوادکوهی پس ازاستراحت در دورنخست، در دور دوم مقابل آکایف از روسیه ۵ بر ۴ شکست خورد و با توجه عدم فینالیست شدن این کشتی گیر سوادکوهی از دور رقابت ها کنار رفت .

در وزن 92کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در دور مقدماتی با نتیجه 7 بر 4 آرسنعلی موسالالیف را شکست داد. وی در دور دوم 4 بر صفر بر گادژیماگومد ناژمودینوف غلبه کرد و راهی یک چهارم نهایی شد. عظیمی در این مرحله 8 بر 6 عظمت زاکویف راشکست داد و به نیمه نهایی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 9 بر صفر شمیل امام گادجیالیف را مغلوب کرد و به فینال رسید. عظیمی در فینال با نتیجه 7 بر 2 مغلوب ماگومد کوربانوف شد و به مدال نقره رسید . مهدی حاجیلوئیان دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست به مصاف مالاچدبیروف ازروسیه رفت و ۷ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست حریفش از دور رقابت ها کنار رفت .

در وزن ۹۷ کیلوگرم، ابوالفضل بابالو در دور نخست ۱۱ بر صفر از سد پاولوچنکواز بلاروس گذشت اما در دور دوم مقابل کوتسیف با نتیجه ۹ بر ۶ شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در نیمه نهایی، بابالو نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت. آرین سجادی دیگر نماینده کشورمان نیز در این وزندر دور نخست مقابل کوتسیف از روسیه بانتیجه ۱۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن 125 کیلوگرم، سالار حبیبی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ساندویار باتبایار از مغولستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید. وی دردور بعد با نتیجه 13 بر9 عبداله کوربانوف را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 مغلوب ژیوی دنگ دارنده مدال نقره جهان از چین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی،‌ حبیبی از دور رقابت ها کنار رفت.