به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در آئین واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: خوشحال هستیم که این اتفاق مبارک رقم خورده است. من حدود 35 سال است که سابقه حضور در ورزش را دارم و امروز بهترین روز ورزش کشور است و یک نقطه عطفی در تاریخ ورزش است چون دو باشگاه بزرگ مردمی استقلال و پرسپولیس مورد توجه تمام مردم است و مردم خوشحالی و ناراحتی زیادی با این باشگاه‌ها تجربه کرده‌اند. مردم با سرخابی‌ها زندگی کردند و فوتبال امروز یک صنعت است.

او ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب مردمی، ظرفیت این دو باشگاه ورزشی است و من از همه عزیزانی که در این مسیر کمک و همدلی کردند تشکر می‌کنم. از مجموعه دولت و شخص رئیس جمهور تشکر می‌کنم و اگر همراهی ایشان نبود، شاید این اتفاق بزرگ صورت نمی‌گرفت. اگر همراهی مجموعه همکاران عزیزم در وزارت اقتصاد و دارایی و شخص دکتر خاندوزی، سازمان خصوصی‌سازی، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان نبود، شاید این اتفاقات رقم نمی‌خورد. از همه کسانی که به این اتفاق بزرگ کمک کردند، تشکر می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از خریداران عزیز تشکر می‌کنم و آن‌ها به فوتبال کمک کردند و با حضور این عزیزان شاهد توسعه فوتبال در بخش باشگاه‌داری خواهیم بود و نقد و مشکلات به حداقل خواهید رسید و مجموعه وزارت ورزش و جوانان در جایگاه نظارتی خود قرار می‌گیرد. از رسانه‌های ورزشی و اقتصادی که در انعکاس اخبار و انتقادهایی که وجود داشت، تشکر می‌کنم. رسانه برای ورزش کشور یک فرصت است و خودمان مدیون مجموعه رسانه‌ها می‌دانیم و از ظرفیت‌شان استفاده کنیم. امیدوارم رسانه‌ها در این مسیری که شکل گرفته و شروع شده است، به ما کمک کنند و امیدوارم با مدیریت سهام‌داران شاهد رشد و تحول فوتبال کشور باشیم. انتقال به طور رسمی امروز انجام می‌شود و کارهای نظارتی وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال تازه شروع شده است.

وی گفت: هر زمانی که حال این 2 باشگاه خوب باشد، حال فوتبال کشور خوب است. هر زمانی که حال فوتبال کشور خوب باشد، حال ورزش کشور خوب است. در زمانی که من در وزارت ورزش و جوانان حضور داشتم و با پیشکسوتان و اهالی رسانه جلسه داشتیم، صحبت واگذاری سرخابی‌ها بوده است و مطرح می‌شد که این اتفاق شدنی نیست و خوشحال هستیم که اراده دولت محقق شد و به سهم خودم از همه پیشکسوتان سرخابی‌ها تشکر می‌کنم.

هاشمی با اشاره که واگذاری 5 درصدی سهام سرخابی‌ها به پیشکسوتان این باشگاه‌ها گفت: برنامه‌ای برای سهام 5 درصدی پیشکسوتان در نظر گرفته است که در اختیار مجموعه وزارت ورزش و جوانان است و این متعلق به صاحبان اصلی باشگاه‌ها یعنی پیشکسوتان است. با هماهنگی وزارت اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی و مشورت پیشکسوتان، این واگذاری 5 درصدی هم انجام خواهد شد که وزارت ورزش و جوانان خودش را از تیم‌داری خارج کند و آرزوی دیرینه جامعه ورزشکاران با این واگذاری محقق شود و بدون دغدغه‌ای عزیزان بتوانند در رقابت‌های بین‌المللی حضور داشته باشند.

او در خصوص موانع‌ و چالش‌هایی که بر سر دریافت مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه بود، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما بحث مالکیت مشترک بود که امروز برطرف شد. البته مشکلات دیگری هم برای بحث مجوز حرفه‌ای مطرح بود و ما بیش از 6 جلسه با مسئولان مربوطه برگزار کردیم و مشکلات را برطرف کردیم تا سرخابی‌ها بدون مشکلی در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند و هوادار بدون نگرانی‌ای از بازی‌های تیم محبوب خود لذت ببرد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از صبر هواداران تشکر می‌کنم و برای بحث واگذاری و اینکه چه مجموعه‌ای در اختیار کدام تیم قرار بگیرد، نه ما نقشی داشتیم و نه وزارت اقتصاد و دارایی نقشی در این زمینه داشت و طبق مزایده امور پیش رفت و مجموعه‌ها با میل و رغبت خودشان امور را پیش بردند و امیدوارم سهام‌داران سعه‌صدری نسبت به مدیریت باشگاه داشته باشند.

هاشمی در پایان گفت: مدیریت سرخابی‌ها باتوجه به موقعیت اجتماعی‌شان از اهمیت خاصی برخوردار است و تاکید می‌کنم در تصمیم‌گیری‌های پیش‌رو، دقت لازم در نظر گرفته شود چون نظر هواداران برای مجموعه ورزش کشور همواره از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و سیاست کلان دولت و شخص آقای رئیس جمهور روی این محور صورت گرفته است که هر اقدامی که انجام می‌شود، خروجی‌اش رضایت‌مندی مردم باشد و خوشحالم که این اتفاق باعث خوشحالی مردم شد و امیدوارم این خوشحالی‌ها با این روندی که شکل گرفته است، روز به روز بیشتر شود.