به گزارش اکونا پرس،
به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک در این مراسم قرائت سوگندنامه ورزشکاران المپیکی توسط ندا شهسواری المپین تنیس روی میز و علی پاکدامن المپین شمشیربازی بدین نحو صورت گرفت.

در متن سوگند نامه فوق آمده است:

با نام و یاد خداوند متعال
از طرف ورزشکاران شرکت کننده در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس سوگند یاد می‌کنم که با حداکثر توان و نیرو در این آوردگاه حضور یابم. 
به قوانین حاکم احترام گذاشته و به دور از دوپینگ و مواد نیروزا در مسابقات شرکت کنم و با روح واقعی ورزش و نوع دوستی برای شکوه ورزشی و افتخار آفرینی مبارزه کنم.
نسبت به انجام وظایف ملی و میهنی کشورم متعهد و کوشا باشم، به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احترام گذاشته و پاسدار آن باشم.
به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، احترام گذارده و متعهد به آن باشم.
نسبت به هم میهنان خود متعهد و مسئول باشم.
نسبت به اصول و اخلاق اسلامی بعنوان سفیران و پرچمداران ایران اسلامی پایبند باشم
خداوندا! مرا نسبت به تعهداتم موفق و سرانجامم را به نیک فرجامی مقرر بفرما.
آمین یا رب العالمین
 
در ادامه دکتر سید مناف هاشمی  دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از مهندس هاشمی وخسروی وفا به خاطر تجلیل از ورزشکاران و خانواده‌های شان پیش از اعزام به المپیک گفت:برای نخستین بار یازده خانم در المپیک حضور دارند و همچنین ثریا آقایی به عنوان متقاضی کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک درکنار شانزده خانم دیگر به عنوان نماینده ایران حضور دارد.برای ما مایه افتخار است که با ۱۲ نماینده خانم در المپیک پاریس شرکت خواهیم کرد و امیدواریم نمایندگان کشورمان با حداکثر توان به مصاف رقبای خود بروند.
در ادامه تک تک قهرمانان به اتفاق خانواده های خود بر روی جایگاه آمده و هدایای خود را دریافت نمودند.
سپس  وزیر ورزش و جوانان گفت: از مادران عزیز ورزشکاران خواهش می‌کنیم که دعای خیر خود را بدرقه راه فرزندان خود کنند، نباید نقش پدران را در مسیر موفقیت ورزشکاران نادیده بگیریم اما نقش مادران بی‌بدیل است.
وی افزود:در آستانه اعزام کاروان به المپیک  پاریس هستیم، ازهر۴۰ ورزشکار انتظار مدال ندارم،اما اینکه ورزشکاران حداکثر توان خود را در میدان مسابقه به کار بگیرند، مردم را خوشحال خواهد کرد.
وی ادامه داد: این اعزام حاصل سال‌ها تلاش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است تاشرایط خوبی برای ورزشکاران‌مان فراهم شود.
برخی ورزشکاران در تمرینات رکوردهایی دارند که اگر در میدان مسابقه تکرار شود، صاحب کسب مدال می‌شوند.
وزیر ورزش و‌جوانان تصریح کرد:۲۰۷ کشور مختلف در المپیک با یکدیگر  رقابت می کنند، بنابراین ورزشکاران نه تنها برای خودشان بلکه برای کشور می‌جنگند.
  باید تمام تمرکز خود را برای کسب موفقیت به کار بگیرید و با پیروزی هایتان ،قلب میلیون‌ها ایرانی راخوشحال کنید. 
وزیر ورزش و جوانان ابراز داشت:مربیان هم نقش خانواده را برای ورزشکاران دارند و امروز از ورزشکاران، مادران آنها و مربیان تقدیر می‌کنیم.
در خاتمه و‌پس از تجلیل از المپین ها و خانواده هایشان و‌مربیان تیم های ملی در خاتمه ملی پوشان و‌کادر فنی ضمن ادای احترام به کلام الله مجید و پرچم مطهر حضرت امام رضا علیه السلام مورد بدرقه قرار گرفتند.