به گزارش اکونا پرس،

برانکو ایوانکوویچ با حضور در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل الدحیل در خصوص این بازی اظهار داشت: ما در دیدار رفت یک بازی خوب و محکمی را ارائه دادیم و نشان دادیم به هیچ وجه ضعیف‌تر از الدحیل نیستیم. ولی طبیعی است که فردا کار خیلی سختی مقابل این تیم داریم. نتیجه یک بر صفر امید زیادی برای هر دو تیم است چون به هر حال آنها با یک گل جلو افتاده‌اند ولی اگر بازی صفر -صفر  یا یک بر صفر به سود ما تمام می‌‌شد هم تفاوت چندانی نداشت.

وی افزود: می‌دانم حریف هم شرایط خوبی دارد و کاپیتانشان هم به ترکیب اصلی برگشته است. چیزی که مهم است این است که ما عاقلانه، صبور و هوشیارانه عمل کنیم. ما در این دیدار سیامک نعمتی را در اختیار نداریم. حسینی و ماهینی دو کاپیتان تیم ما هم در بازی با نساجی مصدومیت پیدا کردند. بشار رسن هم در دیدار ملی خود مصدوم شد. خوشبختانه این بازیکنان خیلی به مصدومیت فکر نمی‌کنند و فردا همراه ما خواهند بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی در مورد روش بازی ضد فوتبال تیم‌های حاشیه خلیج فارس و برنامه‌ این تیم برای مهار بازیکنان خطرناک حریف گفت: الدحیل تیمی است که به دنبال قهرمانی است و از بهترین تیم‌های غرب آسیا است و به دنبال بازی هجومی است. بازیکنان خطرناکی در کناره‌ها دارد. خط حمله با کیفیتی دارد. غافلگیری معمولا در این دیدارها کمتر اتفاق می‌افتد. هم ما آنها را خوب می‌شناسیم هم آنها ما را. مهم این است بدانیم ترکیب آنها چیست و اینکه کاپیتان تیمشان برایشان بازی می‌کند یا نه. حضور کاپیتان الدحیل نیروی مضاعفی برای آنهاست و در نهایت بازیکنان هستند که در زمین تعیین کننده خواهند بود.

برانکو در مورد اهمیت حضور هواداران گفت: قبلا هم گفته بودم هم استقلال و هم پرسپولیس نتایج خوبی کسب کرده‌اند و به یک چهارم نهایی آسیا رسیدند. امسال الهلال و العین که فینالیست‌های دو سال اخیر بودند در مرحله گروهی حذف شدند. الهلال امسال نسبت به سال قبل قوی‌تر هم شده و بازیکنی مثل عمر عبدالرحمن را از العین گرفتند و 14 میلیون دلار برایش هزینه کردند. برای همین است می‌گویم ما تا اینجا نتایج درخشانی کسب کردیم و انتظار داریم هواداران یار دوازدهم ما باشند. در سال‌های اخیر همیشه از ما حمایت کردند و کمکشان غیر قابل وصف است. البته همه ما باید صبور باشیم. دلمان می‌خواهد همه در یک جو ورزشی سالم لذت ببریم و در نهایت از الدحیل ببازد.

وی با اشاره به صحبت‌های سرمربی حریف در مورد کم اهمیت بودن هواداران عنوان کرد: همانطور که گفتم بازیکنان تعیین کننده اصلی هستند و هواداران نقش مشوق و شور و انرژی دهنده را در بازی ایفا می‌کنند. آنچیزی که قطعاً می‌شود از هواداران انتظار داشت این است که مثل همیشه یک انرژی، یک شوق و انگیزه به ما بدهند و همینطور بازیکنان به خاطر این هواداران تمام وجودشان را در زمین خواهند گذاشت. نتیجه در نهایت به عوامل دیگری هم بستگی دارد. اما یکی از عوامل تاثیرگذار اراده و خواست بازیکنان است و این را هواداران شناختند و به همین دلیل 2 سال قهرمان ایران هستیم.