به گزارش اکونا پرس،

 وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار برابر پیکان تهران اظهار داشت: سلام به همگی، هر زمان که به کنفرانس خبری می‌آیم خوشحال هستم هم از این جهت که شما را می‌بینم و بازی بعدی که در پیش داریم. می‌دانید که ما در چند هفته گذشته یک سری مشکلات داشتیم که مستقیم به تیم وارد می‌شود و روی شانه‌های من است. من همیشه می‌شنوم که باید برنده باشیم و هفته های اخیر بسیار با تمرکز بالا کار کردیم، بازیکنان جدیدی به مااضافه شدند. منشا شرایط متفاوتی داشت نمی‌توانست زودتر به ما ملحق شود و طبیعی است که بازیکنان تازه وارد برای رسیدن به آمادگی باید تمرینات بیشتری داشته باشند. با تمام بازیکنان باید هماهنگ شوند و هر زمان که می‌خواهیم بازی‌ها را دوباره آغاز کنیم یکسری مشکلات داریم.

شفر درباره وضعیت تیم ادامه داد: چیزی که در ذهن دارم پاسخ دادن به مسائلی است که به بازی مربوط نمی‌شود ولی الان تمرکز ما برای بازی با پیکان است که همواره برای ما سخت بوده، در ورزشگاه آزادی بازی سختی برابر آنها داشتیم، با بازیکنان جدید در تمرینات کار کردیم. پاتوسی بازیکن خوبی است، زمانی که به همراه بازیکنان در اردو بودیم آقای میگوئل، فرهاد مجیدی و سایر دستیاران بازی‌های او را دیدیم اما هنوز شرایط او مشخص نیست. ایسما نیز بازیکن بسیار خوبی است اما به زمان نیاز دارد. 5-6 هفته در تمرینات تیمی نبوده و باید بیشتر آماده شود و زمانیکه آماده شود همان بازیکنی است که به او نیاز داریم. تا امروز بعد از ظهر و امشب اطلاعات بیشتری راجع به تیم به دست می آوریم. امروز تمرین آخر قبل از مسابقه برگزار می شود و هنوز ترکیب ما مشخص نیست. یک یا دو پست را باید بیشتر بررسی کنیم.

سرمربی استقلال درباره منشا بیان داشت:‌ او امروز تمرین می‌کند و شاید سیستم ما برای او جدید باشد. از الان نمی‌توانم درباره او صحبت کنم. او باید سبک بازی ما را بشناسد و بازیکنان نیز باید سبک بازی او را بشناسند. از هواداران می خواهم به بازیکنان جدید ما، ایسما، پاتوسی، نورافکن و منشا زمان بدهند. نباید اتفاقی که برای گرو رخ داد تکرار شود. ده دقیقه از شروع مسابقه گذشته بود که انتقادات شروع شد. از هواداران می خواهم که به بازیکنان جدید زمان بدهند تا آنها خود را پیدا کنند. همیشه به هواداران نیاز داشتیم و آنها همیشه به ما کمک کردند و امیدوارم باز هم کمک کنند. همه بازیکنانی که در تیم داریم و ویژه بازیکنان جدید را می خواهیم بازی دهیم.

او افزود: ما 3 روز بعد از بازی آسیایی با سپاهان بازی داریم و نمی دانم چه کسی برنامه را نوشته است. ما همه نفرات مانند تبریزی و روح الله باقری را نیاز داریم. ما بازی های زیادی در نیم فصل دوم داریم. دورتموند صدرنشین بوندس لیگا است و گاهی یک بازیکن بازی می کند و گاهی یک بازیکن استراحت می کند. در یک نیم فصل سخت و فشرده یک بازیکن نمی تواند در همه دیدارها به میدان برود و همه بازیکنان باید از نظر ذهنی و جسمی آماده باشند و این را به همه بازیکنان می گویم. بازیکنان ملی پوش ما به تیم اضافه شدند. آنها یک مقدار ناراحت بودند اما سایر بازیکنان و اعضای کادر به آنها کمک می کنند تا شروع دوباره ای داشته باشند و با تجربه و قدرت خود به تیم کمک کنند.

شفر در خصوص همام گفت: او در جام ملت‌ها مصدوم شد و اکنون اینجا حضور دارد و باید به کلینیک دکتر نوروزی برود. او را ندیدم و از وضعیت او مطلع نیستم و دکتر نوروزی باید او را ببیند و درباره وضعیت او به من خبر دهد.

سرمربی آبی پوشان درباره انتخاب بین بازیکنانی که در اختیار دارد برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی گفت: بازیکنان همگی به من نشان می دهند که برای بازی آماده هستند. جوان بودن، ملی پوش بودن یا دیگر موضوعات فرقی ندارد و هر کس آماده تر باشد، بازی می کند. ما وقت کافی برای استراحت و ریکاوری نداریم و بازیکنان باید گاهی استراحت کنند تا دیگران به میدان بروند.

سرمربی آلمانی درباره پیکان گفت: می خواهیم بازی را کنترل کنیم و نتیجه خوبی کسب کنیم.