به گزارش اکونا پرس،

به نقل از رسانه فاکس اسپرتس، بی شک فوتبال ایران یکی از قدرت‌های برتر آسیا است و پس از درخشش بازیکنانی، چون خداداد عزیزی، کریم باقری و علی دایی در سال ۱۹۹۷، بازیکنان زیادی دیده شدند و استعداد‌های فوتبالی خود را شکوفا کردند.

علی دایی، مهدی مهدوی کیا، اشکان دژاگه، علی کریمی و وحید هاشمیان پنج بازیکن ایرانی هستند که عملکرد خوبی در بوندسلیگای آلمان داشتند. علی دایی بدون شک یکی از معروف‌ترین بازیکنان فوتبال ایران است و به عنوان برند شناخته می‌شود، اما او به همین اندازه در بوندسلیگا موفق بوده است؟

پنج فوتبالیست قهرمان از نگاه رسانه آسیایی

علی دایی

علی دایی افسانه‌ای ۱۰۹ گل ملی برای تیم ملی ایران به ثمر رسانده است. دایی به همراه تیم بایرن مونیخ سابقه قهرمانی در بوندسلیگا را دارد و اولین بازیکن آسیایی لقب گرفت که در مسابقات یوفا افتخار آفرینی کرد. دایی سابقه بازی در تیم هرتابرلین و آرمینیا بلفیلد را نیز در کارنامه دارد.

پنج فوتبالیست قهرمان از نگاه رسانه آسیایی


علی کریمی

علی کریمی در تیم بایرن مونیخ سابقه بازی دارد و در تیم شالکه نیز توپ زده است. کریمی در سال ۲۰۰۴ مرد سال فوتبال آسیا شد و یکی از بهترین بازی ساز‌های قاره آسیا محسوب می‌شود. او با تیم بایرن مونیخ سابقه قهرمانی در بوندسلیگا و جام حذفی را در کارنامه دارد و یکی از بازیکنان خوب فلیکس ماگات محسوب می‌شود.

پنج فوتبالیست قهرمان از نگاه رسانه آسیایی


اشکان دژاگه

اشکان دژاگه، ملی پوش فعلی تیم ملی ایران نیز سابقه بازی در وولفسبورگ و هرتابرلین آلمان را در کارنامه دارد. دژاگه از کودکی در آلمان بوده و پرورش یافته و با تیم وولفسبورگ با قهرمانی در بوندسلیگا در سال ۲۰۰۸ درخشید. اشکان سابقه ۹ فصل بازی در بوندسلیگا را در کارنامه دارد.

پنج فوتبالیست قهرمان از نگاه رسانه آسیایی

وحید هاشمیان

وحید سابقه بازی در تیم‌های بوخوم، هانوفر، بایرن مونیخ و هامبورگ را در کارنامه دارد. هاشمیان ابتدا به تیم هامبورگ پیوست و در نیم فصل دوم سال ۱۹۹۹ به تیم بوخوم رفت و عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت. او در ۸۴ بازی ۳۴ گل به ثمر رساند. او پیش از حضور در هانوفر، با بایرن مونیخ سابقه قهرمانی در بوندسلیگا و جام حذفی آلمان را دارد.

پنج فوتبالیست قهرمان از نگاه رسانه آسیایی

مهدی مهدوی کیا

مهدوی کیا نیز در تیم‌های هامبورگ، بوخوم، آینتراخت فرانکفورت بازی کرده است. مهدوی کیا در مجموع برای این تیم‌ها ۲۷۵ بار به میدان رفته است. مهدی کیا همان بازیکنی است که سابقه گلزنی مقابل ایالت متحده آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ را در کارنامه دارد. او یکی از بهترین بازیکنان ایرانی است که در لیگ‌های اروپایی توپ زده است. در ایران به او لقب موشک هامبورگ را داده بودند. کیا همچنان در آلمان حضور دارد و در تیم پایه‌های هامبورگ مشغول به کار است.