به گزارش اکونا پرس،

برانکو ایوانکوویچ سرمربی موفق تیم فوتبال پرسپولیس پیش از سفر به تهران در گفتگویی اختصاصی با پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای پرسپولیس شرکت کرد و به سوالاتی پاسخ داد که مشروح آن به شرح زیر است:

سومین قهرمانی پیاپی پرسپولیس را به شما تبریک می‌گوییم و می‌دانیم این قهرمانی با همه سختی‌ها و مشکلاتی که در مسائل مختلف در پی داشت، مانع عملکرد موفق شما نشد و حتی حضور تیم‌های مدعی، نتوانست قهرمانی را از پرسپولیس بگیرد، نظر شما در این مورد چیست؟

سومین قهرمانی، سخت‌ترین قهرمانی است و این موضوع یک تائید و اثباتی است در کار مستمر ما و شیرین‌ترین نوع قهرمانی است. خیلی کم پیش می‌آید، تیمی سه بار متوالی بتواند قهرمان شود، مخصوصا در این شرایط سختی که ما داشتیم. مثل پارسال که محروم بودیم و نمی‌توانستیم بازیکن جدید بگیریم و همچنین تیمی بودیم که در سه سال اخیر نسبت به بقیه تیم‌ها فشرده‌ترین برنامه‌ها را داشتیم اما در تمام مسابقات و جام‌ها خیلی موفق عمل کردیم. امسال که سوپر جام را گرفتیم، قهرمان لیگ شدیم و در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتیم و نیمه نهایی جام حذفی هم که در انتظارمان است. واقعا افتخار می‌کنم و خوشحالم از عملکرد بازیکنانم که نتایج فوق‌العاده و عجیبی را رقم زدند.

به هر حال سومین قهرمانی و این نتایج و بازی‌ها، سطح توقع را بالاتر خواهد برد و قطعا در فصل آینده کار را برای شما خیلی سخت‌تر می‌کند و از طرفی هم مدعیان با تمام توان می‌آیند که در هر بازی شرایط سخت‌تری را برای پرسپولیس رقم بزنند. این موضوع را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بله. به خاطر همین عرض کردم که این سومین قهرمانی اهمیت خاصی داشت، چون دنبال این بودیم که بازی به بازی کیفیت خودمان را اثبات کنیم و می‌دانستیم که تراکتورسازی چقدر تقویت شده و سه کاپیتان تیم ملی را جذب کرده است و با 7، 8 بازیکن ملی‌پوش کار می‌کند. سپاهان هم همینطور تیم بسیار قوی و خوبی دارد. استقلال هم تیم بسیار قدرتمندی دارد و به همین خاطر نتایجی که ما کسب کردیم، شگفت انگیز است و طبیعی است که فصل به فصل انتظارات بیشتر می‌شود اما، هم ما و هم بازیکنان باید با همین انتظاراتی که از ما می‌رود، زندگی کنیم و بازیکنان باید بدانند که در پرسپولیس هستند و کسی که نتواند تحت چنین شرایطی، بازی و عمل کند، طبیعی است که جایش در پرسپولیس نیست. بازیکنان ما نشان دادند که می‌توانند و این کیفیت را دارند.

با توجه به پیش‌بینی که می‌شد، بازی با پارس جنوبی جم خیلی سخت بود، آنها بازی خوبی ارائه دادند و با وجود فشار و استرسی که روی بازیکنان بود، این بازی را چطور دیدید؟

به هر حال بازیکنان ما تحت فشار زیادی بودند و انتظار زیادی از آنها می‌رفت و می‌دانستیم که در چه زمینی از نظر کیفی بازی می‌کنیم که خودش یک مانع برای سبک بازی ما بود ولی طبیعی است که این عصبیت و استرس تاثیر خاص خودش را در بازی داشت اما نهایتا بچه‌ها قهرمانانه جنگیدند و از همه شیرین‌تر اینکه عملکرد و نتایج ما در زمین مسابقه و به صورت رو در رو رقم خورد و دیگر عوامل روی کار ما تاثیر نگذاشت. مخصوصا اینکه نیم فصل دوم به طور خاص، سخت‌تر بود چون هر چهار، پنج روز، بازی داشتیم، آن هم بدون تمرین درست و حسابی و استراحت، اما بچه‌ها به بهترین نحو همه این مسائل را با تلاش بیشتر حل کردند.

به عنوان آخرین سوال، لیگ تمام شد و از فردا گمانه‌زنی‌ها در خصوص نقل و انتقالات مطرح می‌شود. لیست مد نظر شما چه زمانی به باشگاه ارسال می‌گردد، که باشگاه رسما فصل نقل و انتقالات را آغاز کند؟

البته تا به حال در مورد لیست فصل آینده صحبت نشده است چون تمام تمرکز ما روی بازی‌های مهم و حساس پیش رو بود. همه بازیکنان فعلی ما تحت قرارداد با باشگاه هستند. محمد انصاری و حسین ماهینی بر می‌گردند، ربیع‌خواه هم سلامتی خود را بدست آورده است و عملا و به طور تئوریک به بازیکن جدید نیاز نداریم ولی باید شرایط را بررسی کنیم، چون برخی بازیکنان پیشنهاد داشته و دارند و اول باید ببینیم تکلیف آنها چه خواهد شد.