به گزارش اکونا پرس،

امیررضا واعظی‌آشتیانی که از تجمع هواداران معترض استقلالی مقابل ساختمان باشگاه خبر داشت در این باره که این قبیل تجمعات به چه دلیل است و برای چه منظور انجام شده حرف زد. او همچنین درباره بدهی استقلال به پروپییچ و ناکارآمدی مدیرانی که در باشگاه هستند، صحبت کرد.

* تجمع هواداران نگران مقابل باشگاه استقلال را در اعتراض به چه اتفاقاتی می‌دانید؟

ابتدا باید بگویم در این شرایط اتفاقاً بهتر است هواداران صبوری را پیشه کرده و از باشگاه حمایت کنند. بیان این قبیل مسائل در این فضا، بیشتر اوضاع را ملتهب کرده و گره کار استقلال را کورتر می‌کند. آن‌ها باید به مسئولان استقلال قوت قلب بدهند. هر چند الان اوضاع خوب نیست.

* دلیل این بدی اوضاع چیست؟

متأسفانه در این ۷، ۸ ساله اخیر مدیرانی که در باشگاه مشغول به کار شده‌اند یکی از دیگری ناتوان‌تر عمل کردند.

* پس درست است این اعتراض به مدیران باشگاه است؟

در واقع اعتراض اصلی به وزارت ورزش است که این مدیران را برای استقلال در نظر گرفته و هیئت‌مدیره‌ها را چیدمان کرده است. هیئت‌مدیره‌هایی که در این ۸ سال در استقلال بودند همگی پرحاشیه و پرحرف بودند. صحبت‌هایی که انجام دادند همواره همراه با پارادوکس بوده و باشگاه را وارد حاشیه کرده است. در واقع خودشان پاشنه آشیل باشگاه استقلال شده‌اند. گرچه جسته و گریخته مدیران عامل هم در این زمینه دخیل بوده‌اند.

* اما این اعضا از سوی مجمع انتخاب شده‌اند.

حرف همین است که وزارت ورزش بر اساس رفاقت‌ها، گروه‌بندی‌ها و باندبازی‌ها انتخاباتش را انجام می‌دهد و طبیعی هم هست ولی حرف اینجاست اگر هم قرار است مدیرانی بر حسب رفاقت در رأس امور قرار بگیرند لااقل مدیرانی باشند که کاربلد بوده و توانایی رتق و فتق کار‌های باشگاه استقلال را داشته باشند نه اینکه افراد ناتوان را بیاوریم.

* پس چرا پرسپولیس این مشکلات را ندارد؟

به خاطر حضور فردی به نام جعفر کاشانی در هیئت‌مدیره است. ایشان به عنوان بزرگتر می‌داند پرحرفی هیئت‌مدیره تیم را به حاشیه می‌برد برای همین اعضای هیئت‌مدیره پرسپولیس به ندرت حرف می‌زنند و از عوامل موفقیت این تیم همین نفرات هستند. در حالی که برعکس آن را در استقلال شاهد هستیم. سؤال اینجاست چرا وزارت ورزش در این باره به هواداران معترض پاسخگو نیست؟!

* البته هواداران مقابل وزارت ورزش هم حضور می‌یابند ولی کسی پاسخگو نیست! نباید نمایندگان مردم در مجلس در این ارتباط ورود کنند و وزیر را مورد سؤال قرار دهند؟

به عنوان یک شهروند ایرانی آرزو می‌کنم هرچه سریع‌تر عمر این مجلس، که یکی از ضعیف‌ترین مجالس ادوار گذشته بوده، به پایان برسد. متأسفانه استیضاح وسیله‌ای برای برخی نمایندگان است تا از این طریق امتیازاتی بگیرند و خواسته‌های عمومی‌شان را وجه‌المصالحه لابی‌هایی قرار دهند تا به مقاصدشان برسند. این روش باعث می‌شود از ظهور مدیران شایسته جلوگیری شده و در نهایت مدیرانی بله‌قربان‌گو، اهل تملق و چاپلوس در رأس امور قرار بگیرند.

* در بحث بدهی استقلال به پروپییچ و خطر حذف از آسیا چه دلایلی باعث بروز این اتفاق شده است؟

این شاهکار هم به وزارت ورزش و جوانان برمی‌گردد که مدیرانی را در باشگاه به کار گرفته که در پرداخت پول بازیکنان خارجی توانمند نبودند. مدیرانی که با ادبیات وعده و وعید در استقلال پست گرفتند در نهایت باعث شدند بدهی‌ای که با پرداخت ۳۰ هزار دلار تسویه می‌شد امروز به استخوان ۴۰۰ هزار دلاری در گلوی استقلال تبدیل شود. وقتی مدیر بازخواست نشود و به جایی پاسخگو نباشد نتیجه اش همین می‌شود. اینکه بازیکنی با ۱۰ کیلو اضافه وزن با استقلال قرارداد می‌بندد و یا بازیکن از ۳۰ هفته تنها یک هفته به میدان می‌رود.

منبع: خبر ورزشی