به گزارش اکونا پرس،

سهراب بختیاری زاده در گفت و گو با ایلنا درباره اینکه با جدایی از تیم امید، برای فصل آتی چه برنامه‌ای دارد، گفت: یکی دو پیشنهاد دارم، در حال مذاکره هستیم، یک پیشنهاد از لیگ یک و یک پیشنهاد از لیگ دو. فعلا در همین حد است و تصمیم گیری نکرده‌ام. امیدوارم به امید خدا هر چی که خیر است رقم بخورد.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره شرایط فعلی آبی پوشان گفت: دورادور شرایط استقلال را دنبال می‌کنم. آقای استراماچونی از فوتبال اروپا و باشگاه بزرگی به نام اینترمیلان می‌آیند. تنها ایراد این است که زمان می‌برد تا ایشان با فوتبال ما آشنا شوند. طبیعی است که او به زمان نیاز دارد تا با فرهنگ و فوتبال ایرانی شناخت پیدا کند. باید به او زمان بدهند و به او کمک کنند. 

او ادامه داد: نباید به سرعت انتظار معجزه داشت. تمام باشگاه باید حرفه‌ای رفتار کنند و در خدمت سرمربی باشند. امیدوارم به این صورت استقلال بتواند در فصل جدید عملکرد خوبی داشته باشد. به هر حال سرمربی خارجی وقتی روی کار می‌آید هر چیزی که در دست دارد را طبق دانش خودش پیاده می‌کند. این طبیعی است که تصمیماتی بگیرد که شاید مورد قبول باشگاه و طرفداران نباشد. اما فوتبال حرفه‌ای به ما می‌گوید که ما باید به سرمربی اعتماد کنیم و مطیع دستورات او باشیم. 

بختیاری زاده درباره کنار گذاشته شدن سه بازیکن توسط سرمربی ایتالیایی استقلال تصریح کرد: او بدون تعارف تلاش می‌کند و تصمیم گیری می‌کند. همه انتخابات یک سرمربی در راستای پیشرفت تیم خودش است. از طریق رسانه‌ها متوجه شدم که سه بازیکن با نظر سرمربی کنار گذشته شده‌اند و قرار است قطع همکاری کنند. این طبیعت فوتبال حرفه‌ای است. اول حرفم به سه بازیکن استقلال این است که آنها حتما بازیکنانی باکیفیتی هستند اما سلیقه سرمربیان تفاوت دارد. با شناختی که از آنها دارم مطمئنا در باشگاه‌های دیگر موفق خواهند بود. 

پیشکسوت استقلال افزود: بازیکن حرفه‌ای باید خودش را آماده روزهایی کند که شرایط برایش سخت می‌شود. دلیل قطع همکاری را مسائل فنی دیدم و مسائل انضباطی را نشنیده‌ام ولی به هر دلیلی به قضیه نگاه می‌کنیم باید به سرمربی احترام بگذاریم چون او صلاح تیم خودش را می‌خواهد. می‌خواهم یک مورد را در این باره بگویم. ما باید یاد بگیریم همه باشگاه، منظور از تمام باشگاه از پیشکسوتان، رسانه‌های نزدیک به باشگاه، مسئولان، مدیریت و هیات مدیره است؛ وقتی سرمربی تیم تصمیم گیری می‌کند و انتخابی دارد خیلی قوی پشت این انتخاب بایستند.

او بیان داشت: دسته بندی و بازیکن پرستی و شخص خاصی را در دوست داشتن در یک باشگاه، در فوتبال حرفه‌ای معنی ندارد. به نظرم یک بازیکن در یک باشگاه می‌تواند مقدس باشد و ارزش دارد که تمام مجموعه باید به آن احترام بگذارند و آن هم نام استقلال است. هیچ سرمربی و مدیر و بازیکنی بزرگتر از استقلال نیست. من امیدوارم همین تفکر و همین رفتار حرفه‌ای وقتی از یک سرمربی ایرانی سر میزند و مسائل انضباطی را اجرا می‌کند همه از او حمایت کنند تا این فرهنگ بین تیم‌ها برقرار شود. این رفتار نباید فقط مختص سرمربی خارجی باشد. فوتبال فقط خاطرات شیرین نیست، روزهای سخت و تلخ هم دارد. طرفدار باشگاه نباید به سرمربی معترض شود که چرا بازیکن مورد علاقه او را نپذیرفته، این قابل قبول نیست. سرمربی تیم براساس تجربه خودش و مشاوره‌هایش تصمیم گیری می‌کند و همه باید کمک کنند که به درستی اجرا شود. این فرهنگ باید در استقلال پیاده شود. من فکر می‌کنم این به هم ریختگی در این سال‌ها به خصوص در فصل اخیر با دسته بندی‌ها، مشکلات انضباطی و شرایط باندبازی حاصل عملکرد ضعیف سرمربیان چند فصل اخیر استقلال است. البته مدیران هم در این ماجرا دخالت دارند.

بختیاری زاده ادامه داد: من حتی با تمام احترامی که نسبت به این عزیزان قائل هستم نام آنها را هم می‌گویم. آقایان مظلومی، قلعه نویی، منصوریان و شفر به اعتقاد من در این چند سال اجازه دادند و عملکردشان به نوعی بود که با بازیکنان سرکش مبارزه نکردند. مبارزه نکردن با بازیکنانی که فکر می‌کردند ستاره هستند و هر رفتاری از آنها سر می‌زد و مماشت نکردن با آنها باعث شد تا الان در تیم استقلال سه استقلال داشته باشیم. دسته بندی و باندبازی و نبود عشق و علاقه و صمیمیت در تیم در این چند سال استقلال را زمین زده است. به اعتقادم بزرگترین چالش آقای استراماچونی که همه ما باید از آن حمایت کنیم جلوگیری از دسته بندی و باندبازی در تیم است. نباید اجازه بدهد بازیکن از کانال خودش خارج شود؛ همه بازیکنان باید سرباز تیم باشند و مطیع دستورات سرمربی باشند. تمام مجموعه هم باید از این ماجرا حمایت کنند.

بازیکن سابق استقلال درخصوص پیش بینی از جایگاه استقلال در لیگ نوزدهم گفت: استقلال تحت هر شرایطی شانس قهرمانی دارد. این چیزی که از دور می‌بینم انضباط زیاد در تیم است و تلاش فراوانی دارند تا استارت موفقی داشته باشند. باید به استراماچونی کمک کنند تا بازیکنان تاثیرگذار را بشناسد و با فوتبال ما آشنا شود. استقلال می‌تواند شانس قهرمانی داشته باشد اگر ما صبور باشیم و به او کمک کنیم.

وی درباره اینکه آیا با پیشنهاد دستیاری استراماچونی از سوی باشگاه استقلال مواجه شده بود یا خیر گفت: در حد یک صحبت کوتاه بود اما نهایی نشد. این ماجرا بعد از انتخاب پیروز بود؛ من اولین نفر به او تبریک گفتم و این اتفاق نیفتاد. چیزی که خیلی مهم است، این است که استقلال همیشه بالای جدول باشد و فرقی ندارد که کدام پیشکسوت در کادر فنی باشد.

بختیاری زاده درباره حضور جواد زرینچه در کادرفنی استقلال گفت: به آقا جواد تبریک می‌گویم و بازگشت ایشان به استقلال خیلی طول کشید. خوشحالم از این بابت و او می‌تواند به ساختار استقلال کمک کند. آقا جواد یکی از پیشکسوتان خوشنام باشگاه هستند و امیدوارم که در وحدت تیمی به بازیکنان کمک کنند.

مربی سابق تیم امید در پایان درباره معرفی فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید و اینکه علاقه داشت تا به حضورش در کادر تیم امید ادامه بدهد یا خیر، گفت: من بعد از مرحله اول مقدماتی المپیک با آقای استیلی به جمع بندی رسیده بودم که در اواخر خرداد ماه از تیم امید جدا شوم، ایشان موافقت کردند و خودم قصد داشتم که تیم بگیرم و به عنوان سرمربی کار کنم. با فرهاد هم تماس داشتیم صحبت کردیم و ایشان هم اصرار داشتند که بمانم اما تصمیم گرفتم که بمانم. اما چه من باشم یا نباشیم برای تیم امید و فرهاد آرزوی موفقیت دارم.