به گزارش اکونا پرس،

سعید فتاحی مدیر برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال در مورد نحوه و شرایط قرعه‌کشی فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال در لیگ نوزدهم بیان کرد: همانطور که می‌دانید قرعه کشی مسابقات لیگ برتر امروز سه شنبه ساعت ۱۹ در مشهد برگزار می‌شود. اما این قرعه کشی به شروع مسابقات لیگ برتر مربوط نمی‌شود. زمانی لیگ را شروع خواهیم کرد که شرایط ایمنی و امنیتی ورزشگاه‌ها توسط باشگاه‌ها انجام شود.

او در مورد تاریخ دقیق آغاز لیگ برتر گفت:‌  زمان‌های مختلفی که اعلام می‌کنند، هیچ کدام درست نیست و همه آن‌ها منوط به آن است که ورزشگاه‌های ما مجهز گردند. باید حداقل ۵-۶ ورزشگاه  آماده شوند. تیم‌هایی که ورزشگاه‌شان آماده نیست مجبورند میزبانی از حریفان را در  استان‌های دیگری انجام دهند.

فتاحی در خصوص تجهیز ورزشگاه‌ها تا به اینجای کار عنوان کرد: تا الان یکی از مجهزترین‌ها استادیوم آزادی است که طبقه پایینش به صورت کامل تجهیز شده و در حال گیت گذاری بیرون ورزشگاه هستند. اما همچنان در ورزشگاه آزادی بلیت فروشی همچنان در راس اتفاقاتی است که باید در  روز‌های آینده توسط ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس مرتفع شود. در نظر داریم  یک بازی دوستانه در ورزشگاه آزادی برگزار شود. ورزشگاه آزادی با گنجایش ۸۰ هزار نفری است و باید قبل از رقابت‌ها باید آزمایش شود تا در مسابقات برایش مشکلی پیش نیاید.

او افزود: بقیه ورزشگاه‌های کشور هنوز صد درصدی اعلام آمادگی نکرده‌اند. با این حال روند کار خوب بوده و تا هفته دیگر برخی از ورزشگاه‌ها تجهیز می‌شوند و برای میزبانی مسابقات اعلام آمادگی می‌کنند.

فتاحی در ادامه عنوان کرد: چندین سال است سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اعلام کردند که باشگاه‌های بدهکار حق ندارند با بازیکن جدیدی تا تسویه کامل، قراردادی منعقد کنند و فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا جلوی باشگاه‌های بدهکار را  در نهایت می‌گیرند. اما از طرفی باید توجه کرد که این بدهی‌ها برای امسال نیست و به ۱۰ یا ۱۲ سال گذشته مربوط می‌شود، پس نمی‌توان جلوی آن‌ها ایستاد.

او ادامه داد: از تمام تیم‌های لیگ برتری ۱۲-۱۳ تیم بدهکار هستند. باشگاه‌های بدهکار باید ابتدا به کمیته وضعیت بروند و باید آن کمیته مجوز بدهد، در صورت موافقت می‌توانند بازیکن جدید بگیرند، اما بازیکنان قدیمی مشکلی ندارند.