به گزارش اکونا پرس،

به نقل از سایت رسمى فدراسیون فوتبال، مهدى تاج رییس فدراسیون فوتبال پیش از آغاز کارگاه ضمن قدردانى از حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا و عوامل برگزارى این برنامه گفت:وقتى قرار است مسابقات لیگ در تمامى حوزه ها به صورت منظم و قانونمند اجرا شود به برگزارى چنین برنامه هایى نیاز داریم. خوشحالم که شاهد برگزارى نخستین کارگاه در این حوزه هستیم چرا که این نیاز در کشور وجود داشت و امیدواریم نمایندگان رسانه ها، باشگاهها و استان ها از این کارگاه آموزشى به خوبى استفاده کنند.

در ادامه دکتر احمدى معاون فرهنگى  وزارت ورزش و جوانان نیز در سخنانى با اشاره اهمیت برگزارى این کارگاه گفت:با گذشت هجده دوره از رقابت هاى لیگ برتر این نخستین بار است که چنین کارگاهى برگزار مى شود و البته اتفاق بسیار مبارک و ارزشمندى است. ما در خصوص برگزارى فصل جدید رقابت ها جلسات متعددى با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برگزار کردیم و خوشحالیم که فدراسیون فوتبال چنین برنامه مفیدى را در نظر گرفته است.مطمئنا این کارگاه مقدمه اى است برا اجراى قانون و تغییر شکل فعالیت هاى رسانه اى در مسابقات.

در ادامه این برنامه از پیشکسوتان رسانه هاى ورزشى همچون شهرام وزیرى، رضا میرزاییان و جهانگیر کوثرى تجلیل شد.

کارگاه قوانین و مسئولیت هاى رسانه اى از ساعت ١٠ صبح پس از مراسم افتتاحیه با تدریس کریستوفر راج آرلانته نماینده AFC گشایش یافت.