به گزارش اکونا پرس،

مهدی تاج در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برنامه‌های فدراسیون فوتبال برای کنترل فضای مجازی، اظهار کرد: یکی از بخش‌هایی که موجب افزایش خشونت در ورزشگاه‌ها می‌شود، فضای مجازی است که فدراسیون فوتبال مجلس در این باره برنامه‌های دارد.

وی با اعلام این خبر که به پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی کمیته رسانه فدراسیون فوتبال  به کمیته رسانه و فضای مجازی تغییر پیدا کرد، افزود: سرعت خبر در فضای مجازی به قدری است که اگر سریعا در صورت نادرست بودن اطلاعات باید آن را اصلاح کرد تا تبعات ناشی از خبر جبران شود.

تاج تصریح کرد: از سوی دیگر باشگاه‌ها ملزم به معرفی سامانه رسمی اطلاع رسانی باشند تا اخبار صحیح باشگاه از این کانال به هواداران منتقل شود. در حال حاضر برخی سایت‌ها و صفحه‌ها در شبکه‌‎های اجتماعی ایجاد شده که به نام باشگاه در حال فعالیت است ولی ارتباطی به مدیریت و باشگاه ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال، نصب سامانه ویدئو چک (VAR) را نیز یکی از اقداماتی خواند که در دستور کار فدراسیون فوتبال با هدف کاهش خشونت در ورزشگاه‌ها قرار دارد و گفت: قطعا اگر داوری با استفاده از کمک داور ویدئویی تصمیم‌گیری کند، مردم بهتر قبول می‌کنند و در این زمینه اقدامات مقدماتی صورت گرفته و ناظرانی از فیفا برای بازدید از امکانات و تجهیزات ما در این زمینه به ایران آمدند و در حال حاضر در انتظار مجوز و یا پاسخ فیفا برای استفاده از ویدئو چک هستیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر فقط چند کشور مجوز استفاده از VAR را از فیفا اخذ کرده‌اند و بدون مجوز فیفا استفاده از این وسیل امکان پذیر نیست؛ ما نیز ضمن گذراندن آموز‌ش‌های لازم در این زمینه در انتظار اخذ مجوز فیفا هستیم تا اگر این مجوز پیش از بازی دربی برسد، از این سامانه استفاده ‎شود.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله در کاهش خشونت ورزشگاه‌ها، بلیت فروشی الکترونیکی توسط خود باشگاه‌ها صورت گیرد و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نقشی در پروسه ندارند.