به گزارش اکونا پرس،

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیل خلیل‌زاده عضو هیات مدیره استقلال درباره مسائل مختلفی صحبت کرد. مشروح صحبت‌های او به شرح زیر است:

اسامی زیادی به عنوان جانشین فتحی عنوان می‌شود، او در استقلال می‌ماند؟

فتحی نه تنها در پایان فصل در استقلال می‌ماند، بلکه تا زمانی که این هیئت مدیره هست و وزارت ورزش و جوانان هم به این نتیجه رسید که او می‌تواند به کار خود ادامه دهد، فتحی در استقلال می ماند و اگر خدا بخواهد و ما هم در هیئت مدیره باشیم، سال آینده نیز مدیر عامل استقلال خواهد بود.

چکی در دست بازیکنان استقلال به تاریخ امروز است که برای پیش فصل بوده و گویا این چک به صورت شخصی صادر شده. ماجرای این چک چیست؟

به هر حال بازیکنان استقلال حق الزحمه خود را می‌خواهند امروز نصف این پول به بازیکنان پرداخت می‌شود و الباقی نیز ظرف چند روز آتی به آن‌ها چرداخت خواهد شد. کل پرداختی ما به بازیکنان مبلغ 6 میلیارد و 800 میلیون تومان است و باشگاه متعهد خواهد بود که این پول‌ها را پرداخت کند و این موضوع ارتباطی به این ندارد که چه کسی چک را داده است.

آیا قرار است حامی مالی جدیدی به استقلال اضافه شود و یا بحث جدایی بین حامیان مالی فعلی مطرح شده است؟

 یک اپراتور همراه و یکی، 2 مجموعه دیگر در حال حاضر حامی مالی ما هستند، اما از حالا به بعد اگر حساب‌های مالی بررسی نشود از قرار دادن اسم  این حامی مالی روی پیراهن استقلال جلوگیری خواهیم کرد. باید وضعیت حساب‌ها روشن شود و مشخص شود که آیا این اپراتور تلفن همراه به باشگاه استقلال بدهکار است یا نه، دیشب نیز در جلسه‌ای که در هیئت مدیره برگزرا کردیم به این نتیجه رسیدیم که تا اطلاع ثانوی از ارائه خدمات به  این اپراتور تلفن همراه خودداری کنیم.

یعنی اگر به نتیجه نرسیدید، بازی بعدی استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان نام اپراتور همراه روی پیراهن استقلال قرار نمی‌گیرد؟

بله اگر حساب‌های فی ما بین مشخص نشود، این اتفاق رخ می‌دهد. اگر حساب‌ها بررسی نشود تا پایان فصل نیز خدماتی به این اپراتور همراه ارائه نخواهیم کرد.

پس از استعفای خطیر، صحبت‌هایی پیرامون استعفای دیگر اعضای هیئت مدیره استقلال شنیده می‌شود، نظر شما درباره این موضوع چیست؟

این‌ها هم شایعه است، احمد سعادتمند از دوستان من بوده و به دلیل مشغله کاری که داشت، تصمیم گرفت از استقلال برود، اما دیگر اعضای هیئت مدیره، با قدرت به کارشان ادامه خواهند داد.

برای حرفه‌ای شدن باشگاه‌های لیگ برتری، موضوع بدهی‌های استقلال به کجا رسید؟

ابتدا باید از مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال تشکر کنم که به باشگاه‌ها کمک می‌کند. رایزنی زیادی با فدراسیون داشتیم و در اولین فرصت این مشکل را هم حل خواهیم کرد تا استقلال بتواند در  لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

برای کسب مجوز حرفه‌ای استقلال تا چهارشنبه فرصت دارد که مدارک تسویه حساب‌های مالی را به فدراسیون ارائه کند، برای این موضوع چه کار کردید؟

در باشگاه استقلال مصوبه‌ای داشتیم. فتحی نیز پیگیر این موضوع است تا از طریق فدراسیون این مشکل را حل کند.

شخصی به نام امیر سلطانی که دیروز هم در جلسه مربیان لیگ برتری با ویلموتس، در کنار استراماچونی نشسته بود. آیا جانشین خطیر در استقلال است؟

یکی، 2 بار او را در باشگاه استقلال دیده ام البته هنوز او حکمی ندارد، اما به باشگاه کمک می‌کند و در حال حاضر در باشگاه کنار فتحی فعالیت می‌کند، اما باز هم می‌گویم که سمتی در استقلال ندارد.

علی فتح الله زاده دیروز در باشگاه حاضر شد و خودش اعلام کرد که برای دیدار با فتحی به باشگاه آمده، آیا حضور او برای رسیدگی به حسابرسی‌ها بوده است؟

فتح الله زاده سال‌ها مدیر استقلال بوده و حضور او منع قانونی در این باشگاه ندارد. فتح الله زاده و فتحی با هم دوست هستند و طبق گفته‌های فتحی، این موضوع فقط یک دیدار بوده،  البته شاید مواردی دیگری نیز با هم مطرح کرده باشند که من اطلاع دقیقی از آن ندارم، اما او هر وقت که دلش می خواهد می‌تواند به باشگاه بیاید.

استراماچونی این روز‌ها عصبانی است و در نشست‌های خبری حضور ندارد. علت عصبانیت مربی ایتالیایی چیست؟

اختلاف سلیقه‌ای بین استراماچونی و فتحی وجود داشته که البته این موضوع هم برطرف شده است و جلسه‌ای را با هم برگزار کردند و دیروز هم مربی استقلال به فدراسیون فوتبال رفت. فکر نمی‌کنم که دیگر مشکلی باشد و استراماچونی نیز با قدرات به کارش در استقلال ادامه می‌دهد.

بحث مترجم استراماچونی به کجا رسید؟ گویا یکی از مترجمان او را علی خطیر به استقلال آورده و دیگری را هم باشکاه استقلال خواسته به کار گرفته شود و حالا استراماچونی شخص دوم را تایید نمی‌کند.

من این موضوع را از فتحی جویا شدم و او به من کفت که این موضوع هم حل شده است. البته من اطلاع دیگری از بابت مترجمان استراماچونی ندارم.

گفته شد که سرمربی استقلال پس از بازی با فولاد به فرودگاه رفت و آن جا اجازه خروج به او داده نشده است. این موضوع را تایید می‌کنید؟

متاسفانه من هم این مطلب را شنیدم، اما اصلا چنین چیزی وجود نداشته است. برخی از سایت‌ها و کانال‌ها هم این شیطنت را ادامه داده و اعلام کردند که استراماچونی برای خروج  روادید نداشته است. استراماچونی دیروز اصلا به فرودگاه نرفته بود. برخی به دنبال شایعه سازی برای باشگاه استقلال و مربی آن هستند. از آن‌ها می‌خواهم که دست از این کار‌ها بردارند.

مدیران استقلالی از حضور استراماچونی و ادامه همکاری با او راضی هستند؟

بله او مربی بزرگی است، هیئت مدیره اعتقاد دارد که او موفقیت‌های بزرگی را در استقلال رقم خواهد زد. مدیرعامل و هیئت مدیره از استراماچونی حمایت می‌کنند. و تا زمانی که ما در هیئت مدیره هستیم از مربی مان حمایت خواهیم کرد.

آیا هنوز علی خطیر در باشگاه استقلال نقشی دارد؟

خطیر معاون باشگاه بود و رفت. حالا من متوجه نمی‌شوم که برخی می‌گویند هنوز رد پای او در استقلال وجود دارد. آیا خطیر علیه باشگاه کاری انجام می‌دهد؟ یا فقط به عنوان یک هوادار استقلال در ایران زندگی می‌کند. نمی‌دانم این شایعات بابت چیست.

روند جلسات این روز‌های هیئت مدیره استقلال به چه شکلی است؟ آیا همه اعضا در این جلسلت شرکت می‌کنند؟

در همین هفته حداقل 3 جلسه برگزار کردیم و همه اعضا نیز در آن حضور داشتند و مشکلات بدهی که باشگاه به بازیکنان دارد و مشکلاتی که در کسب مجوز حرفه‌ای داشتیم باعث شده که به صورت مرتب این جلسات را حتی تا ساعت 10 شب هم برگزار کنیم.

تکلیف نایب رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال مشخص شده است؟

پس از استعفای سعادتمند جلسه‌ای را برگزار کردیم و در آن جلسه رئیس و نایب رئیس هیئت مدیره مشخص شدند و دوستان به بنده رای دادند که رئیس باشم و کامران منزوی نیز نایب رئیس هیئت مدیره خواهد بود. 

2هفته از رقابت‌ها می‌گذرد و استقلال فقط یک امتیاز کسب کرده است. آیا همچنان از استراماچونی حمایت می‌کنید؟

استقلال بد بازی نمی‌کند و در دقایق پایانی  گل در یافت کرده و به امید خدا در هفته‌ های آینده بهتر می‌شویم و نتایج بهتری نیز کسب خواهیم کرد.

عملکرد بازیکنان چطور بوده؟ آیا استقلال در برخی از پست‌ها نیاز به تقویت دارد؟

استراماچونی مربی بزرگی است و اگر نیاز داشته باشد حتما به باشگاه اطلاع می‌دهد البته بحثی برای جذب بازیکن جدید در هیئت مدیره مطرح نشده است. بازیکنان تازه همدیگر را پیدا کرده اند.

برخی از هوادارن خواستار جدایی فتحی هستند. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

فتحی همه تلاشش را در باشگاه می‌کند، اما برخی از هواداران اطلاعات دقیقی از کار‌های اجرایی ندارند. همه باشگاه‌ها در حال حاضر مشکل مالی دارند و ممکن است در باشگاه‌ها اتفاقات خوبی رخ ندهد. اما فتحی به هر شکل ممکن باشگاه را اداره می‌کند، اما او که نمی‌تواند وارد زمین شود و فوتبال بازی کند. البته استقلال بازیکنان بزرگی دارد. هواداران باید فرصت دهند تا همین تیمی که فتحی و استراماچونی جمع کردند، نتیجه بگیرد. من قول می‌دهم که استقلال نتایج خوبی خواهد گرفت.

آیا در هیئت مدیره باشگاه استقلال، اعضا هم نظر هستند؟

همه اعضا متعهد هستند که همکاری کنند و فتحی نیز در تمام جلسات شرکت می‌کند. البته باشگاه معاونت ورزشی ندارد. از فتحی خواستیم که نسبت به این موضوع پیگیری کند. مباشری هم به خاطر بیماری که داشته است نمی‌تواند کمکی کند. فشار روی فتحی زیاد است، باید افرادی توانمند به باشگاه اضافه شوند. من فکر می‌کنم مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتم. البته بدهی‌های استقلال را که ما به وجود نیاوردیم. آرام ارام باشگاه را به نقطه آرام رساندیم و از فردا هم بقیه پرداخت‌ها را به بازیکنان می‌پردازیم و موضوع شکایت‌هایی که از باشگاه وجود دارد را از فردا پیگیری می‌کنیم و به لطف خدا دیشب هم این موضوع را تعیین تکلیف کردیم. تیم تمرینات خوبی خواهد داشت و بازی بعدی را به امیدخدا می‌بریم.

هیئت مدیره استقلال یک نفر کم دارد. این موضوع به کجا رسید؟

تا به این لحظه اتفاقی نیفتاده و قرار است که با مشورت سایر اعضای هیئت مدیره نفر پنجم هم به استقلال اضافه شود.