به گزارش اکونا پرس،

 آندره آ استراماچونی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل گل ریحان البرز در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اظهار داشت: جام حذفی برای ما خیلی مهم است و هر حریفی که باشد، می‌خواهیم از این مرحله عبور کنیم. به حریف‌مان احترام می‌گذاریم و فرصتی داشتیم که در زمان آماده‌سازی با این تیم بازی کنیم. 

استراماچونی ادامه داد: در آن دیدار دیدم که تیم خوبی بودند و نشانه‌های خوبی داشتند. به مربی تیم گل ریحان یعنی محمد نصرتی تبریک گفتم، چون تیمش عملکرد خوبی مقابل ما داشت. در تمام کشورها، تیم‌های بزرگ باید در جام حذفی تمرکز داشته باشند، چون تیم‌های کوچک این موقعیت را دارند که با تیم‌های بزرگ بازی کنند، بنابراین فکر نمی‌کنم دیدار فردا برای تیم من آسان باشد.

سرمربی استقلال افزود: منظورم از تیم کوچک بودن یعنی اینکه از لیگ پایین‌تر قرار است با ما بازی کنند و منظوری نداشتم. یعنی اینکه در لیگی حضور داریم که آنها نیستند. ما به این تیم احترام می‌گذاریم و مربی‌شان محترم است. در نیمه دوم بازی تدارکاتی بهتر از ما بودند و می‌دانم بازیکنان خوبی دارند؛ به همین دلیل باید تمرکز زیادی برای بازی فردا داشته باشیم، به خصوص اینکه تاکنون در مسابقاتشان شکست نخورده‌اند.

استراماچونی درباره دوری چند ماه محسن کریمی به دلیل پارگی رباط زانو گفت: اینجا باید نکته مهمتری را باز کنم. از زمانی که به استقلال آمده‌ام، ایده من این بوده است که بازی هجومی به نمایش بگذارم و با سیستمی که دو مهاجم در میدان حاضر خواهند بود، بازی کنیم. در اول فصل به خاطر کمبود بازیکنان هجومی با یک فوروارد بازی کردیم. پس از بازی اول، تصمیم گرفتم اهمیتی ندهم به بازیکنانی که ندارم و تصمیم گرفتم با فلسفه خودم بازی کنم، حتی اگر بازیکنان پرفکت و کامل را برای سیستم خودم نداشته باشم.

او خاطرنشان کرد: وقتی استقلال من را استخدام کرد، برنامه‌شان این بود که در گذر زمان چیزی برای آنها بسازم. حتی اگر خیلی از بازیکنان را در قسمت جلوی زمین نداشته باشم، ولی برنامه‌ام را تغییر نمی‌دهم. الان قطعاً افرادی را که برای سیستم خود در قسمت هجومی نیاز دارم، در اختیار ندارم. باز هم تأکید می‌کنم با این شرایط هم می‌خواهم فلسفه خودم را ادامه می‌دهم. اگر حتی بازیکنانی در پست اصلی‌شان نیز نباشند، هدف‌مان تغییر نخواهد کرد. من می‌خواهم ساختار را درست کنم. زمانی که فصل نقل‌وانتقالات برسد، بازیکنان مدنظر را اضافه خواهیم کرد. ما باید فلسفه‌مان را قوی کنیم و به همین دلیل دوست داشتم این نکته را توضیح دهم.

سرمربی آبی‌ها درباره وضعیت مصدومیت سید حسین حسینی عنوان کرد: او در نیمه اول بازی با ذوب‌آهن مصدوم شد، اما به بازی ادامه داد و حس خوبی داشت، اما پس از بازی دیدیم که دستش ورم دارد. امروز با کادر پزشکی مشورت کرده و برای بازی کردن حسینی تصمیم خواهند گرفت. اگر هم بازی نکند، پورحمیدی گلر خوبی است؛ در واقع ما دو گلر خوبی داریم.

استراماچونی در رابطه با اینکه اگر حسینی به بازی نرسد، گلر سوم چه بازیکنی خواهد بود، گفت: یک بازیکن از زیر 21 سال می‌آوریم. ما دو گلر خوبی در تیم امیدها داریم و با آقای غلامپور تصمیم می‌گیریم چه کسی گلر سوم باشد.

در پایان نشست خبری سرمربی ایتالیایی در این باره که تیمش نتایج مطلوبی به دست نیاورده گفت: در وهله اول خیلی متأسفم که نتوانستیم بازی قبلی را ببریم، اما اگر بخواهیم نسبت به بازی اول‌مان قضاوت کنیم، کارمان خوب بوده است. صادقانه بگویم خیلی‌ها موافق هستند که یکسری امتیازات را در شرایط خاص از دست دادیم. ما لیاقت این موقعیت را در لیگ نداریم و هیچ‌کس از این موضوع راضی نیست. همین‌طور که به همکاران‌تان توضیح دادم می‌خواهیم تیمی قوی و محکم برای استقلال بسازیم، چون تنها راه برای موفقیت است. من بهانه نمی‌آورم ولی سعی می‌کنیم طوری کار کنیم که موفق شویم.