به گزارش اکونا پرس،

سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک امروز در مراسم تشییع پیکر مرحوم جعفر کاشانی اظهار داشت: مرحوم جعفر کاشانی خدمات زیادی به ورزش ایران به خصوص فوتبال کرد و اگر فوتبال ما امروز در آسیا و جهان سرآمد است مرهون امثال جعفر کاشانی است.

او افزود: امیدوارم نسل جدید هم بتواند راه و روش مرحوم کاشانی را ادامه دهد. اگر شما می‌بینید امروز از همه قشر‌ها در تشییع پیکر این بزرگ مرد شرکت کرده اند به خاطر اخلاق و انسانیتی بود که او امروز از خود به جای گذاشت و شاهد هستید که امروز همه از او به نیک نامی یاد می‌کنند. بدانید که روزی همه ما از این دنیا خواهیم رفت و آن چیزی که باقی می‌ماند همین اخلاق و نام نیکی است که به جای می‌ماند.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه این مراسم درباره وضعیت تیم ملی فوتبال امید هم پس از جدایی فرهاد مجیدی از سرمربیگری این تیم گفت: درباره تیم ملی امید سه نکته حائز اهمیت است. اولین نکته این است که انتخاب سرمربی تیم ملی و کادر فنی بر عهده فدراسیون فوتبال است و کمیته ملی المپیک در آن دخالتی ندارد. دومین نکته حمایت مالی است که باید از این تیم صورت گیرد و تمام تلاش کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این است که حمایت‌های لازم را از تیم ملی امید انجام دهیم و سومین نکته هم این است که قرار است در این هفته جلسه‌ای ۳ جانبه را با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برگزار کنیم تا حمایت‌های لازم را از تیم ملی امید به وجود آوریم.