به گزارش اکونا پرس،

حسین بادامکی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد علی علیپور در دیدار برابر ماشین‌سازی و پنالتی از دست رفته‌اش، اظهار کرد: در چنین لحظاتی بازیکن در آنی تصمیم می‌گیرد. باید دید بازیکنی که پشت ضربه پنالتی می‌ایستد چقدر تمرکز دارد. تصمیم علیپور کاملا اشتباه بود و باعث شد پرسپولیس دو امتیاز حساس خانگی را از دست بدهد. زیبایی‌های فوتبال به همین اشتباهات است، هر چند ممکن است برخی از اشتباهات برای هواداران بسیار ناراحت کننده‌باشد.

وی افزود: قطعا علیپور بیشتر از هرکس دیگری می‌خواسته که ضربه‌اش به گل تبدیل شود، اما باید جای این بازیکن باشید تا ببینید در آن لحظه در ذهنش چه ‌گذشته‌است. وی به دنبال این بود که اعتماد به نفس بالایش را به نمایش بگذارد. اعتماد به نفس خوبی هم داشته که در دقیقه ۹۰ تصمیم می‌گیرد چیپ بزند. مشابه چنین اتفاقی برای بازیکنان بزرگ دنیا هم رخ داده که چیپ زده‌اند و به گل تبدیل نشده‌است.

بادامکی یادآور شد: علیپور برای تیمش زحمات زیادی کشیده و بهترین گلزن پرسپولیس هم به شمار می‌رود. گاهی تصمیمات نابه‌جا باعث می‌شود، اتفاقی تلخ رخ دهد، اما هواداران باید صبور باشند و حمایت کنند.

بازیکن سابق پرسپولیس و ابومسلم، خاطرنشان کرد: بی‌ انصافی است عملکرد تیمی که با همین نفرات سه بار قهرمان لیگ شده و تا فینال آسیا هم پیش رفته را پس از انجام 9 بازی زیر سؤوال ببریم. در حال حاضر تمام‌ تیم‌ها مقابل پرسپولیس از حداکثر توان‌شان استفاده می‌کنند تا پرسپولیس مجددا قهرمان نشود. پرسپولیس هم نتوانسته مانند سال گذشته نتیجه بگیرد، پس بی انصافی است که بگوییم علیپور در حدواندازه‌های پرسپولیس نیست.

وی افزود: پرسپولیس هنوز چیزی از دست نداده و اختلافش با صدر جدول فقط سه امتیاز است. در این فصل تعداد تیم‌هایی که کیفیت سال گذشته خود را حفظ و خود را تقویت کرده‌اند نیز بیشتر شده‌است. صنعت‌نفت و فولاد خوب بازی می‌کنند و نتایج خوبی گرفته‌اند. تراکتور و سپاهان هم مثل فصل قبل خوب و پرقدرت وارد لیگ شده‌اند و استقلال هم با استراماچونی رشد کرده‌است.

بازیکن سابق پرسپولیس با اشاره به عدم به‌کارگیری سیامک نعمتی و وحید امیری در خط حمله، عنوان کرد: در تمرین پرسپولیس حضور ندارم تا ببینم بازیکنان چگونه و چه نوع تمرینی انجام می‌دهند. مربی همیشه سعی دارد بهترین ترکیب را به زمین بفرستد، اما شاید اطلاعات کافی از پست اصلی بازیکنان ندارد. بعید است کالدرون در این چند ماه، اطلاعاتش را تکمیل نکرده‌باشد.

بادامکی گفت: حواشی زیاد، تیم را از رسیدن به موفقیت دور می‌کند. در سال‌های گذشته هم این حواشی به وجود می‌آمد، اما به خوبی مدیریت می‌شد و اجازه نمی‌دادند که کادرفنی خود را درگیر حواشی کند. امیدوارم حواشی به وجود آمده توسط سرمربی پرسپولیس به خوبی مدیریت شود و کالدرون هم تمام تمرکزش را روی مسائل فنی بگذارد.

وی با اشاره به نحوه حمایت هواداران پرسپولیس از این تیم، بیان کرد: هواداران باید مانند دوران حضور برانکو از تیم‌شان حمایت کنند. هواداران باید صبر و حوصله بیشتری به خرج دهند. اگر هوادار پشت تیمش باشد و صبر کند، موفقیت حاصل می‌شود. تشویق برانکو روی سکوهای پرسپولیس اشتباه است. چنین اتفاقی برای ما در سال 90 رخ داد. آن زمان هواداران خواهان برگشت علی دایی به پرسپولیس بودند، اما با وجود این که مهرهای خوبی داشتیم، نتیجه خوبی نگرفتیم. این شعارها فقط به تیم ضرر می‌زند.