به گزارش اکونا پرس،

رییس کمیته ملی المپیک درباره عدم اعزام بسکتبال سه نفره به مسابقات جهانی ساحلی گفت: در ستاد عالی دو نگاه اعزام و عدم اعزام بود. ما نمی‌دانستیم قطر با اصول اخلاقی مسابقات را برگزار می‌کند اگر می‌دانستیم اینگونه است قطعا این تیم را اعزام می‌کردیم.  

رییس کمیته ملی المپیک در رابطه با بلاتکلیفی والیبال اظهار داشت: اشکالات به وضعیت فعلی والیبال وارد است. والیبال پدیده نوظهوری در ورزش است که می‌تواند رقیب فوتبال در جامعه باشد. اکنون بهترین کار این است که سکوت کنم. با وزیر صحبت کردم و در آینده نزدیک والیبال از بلاتکلیفی خارج می شود و من دفاعی ندارم.

در مورد هزینه برای تجهیزات اکادمی ملی المپیک و تخصیص بودجه فدراسیون‌ها گفت: ما تاکنون بیش از ۷ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم و باز هم کمک می‌کنیم. ۹۰ درصد از بودجه فدراسیون‌ها را داده‌ایم و برای پرداخت ۱۰ درصد دیگر مشکلی نداریم. قرار است خارج از سقف بودجه  ۵ میلیارد تومان به کل فدراسیون‌های المپیکی پرداخت کنیم اما مشروط به ارائه برنامه به آقای سجادی و تصویب در ستاد عالی بازی‌ها. کمیته ملی المپیک ۲۷ میلیارد به فدراسیون ها کمک مستقیم خواهد کرد. کمیته ملی المپیک بحرانی به نام بودجه ندارد و با فدراسیون‌ها صحبت کنید می‌گویند ۹۰ درصد گرفته‌اند . الان شروع به پرداخت بودجه ۵ میلیاردی کرده ایم و تاکنون پرداخت به فدراسیون های کشتی، بسکتبال، والیبال، کاراته مصوب شده است.

صالحی امیری بیان کرد:  در یک ماه آینده دبیرکل معرفی می شود و به نتیجه رسیدیم. ما ۹ کاندیدا را مطالعه کردیم و با مشورت با هیات اجرایی افراد، صاحب نظر به جمع بندی رسیدیم و حداکثر یک ماه آینده معرفی خواهیم کرد.