به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در این جلسه مازندران را یکی از مراکز مهم ورزش کشور برشمرد و گفت : بیشترین ظرفیت جوانان ورزشکار در این استان ظهور و بروز دارد و  مازندران در کنار تعدادی از استانهای دیگر از مراکز مهم و قهرمان پرور ورزش کشور محسوب می شود.
صالحی امیری با بیان اینکه ورزش عامل نشاط ملی است، گفت: تلاش ما بر این است که عرصه فرهنگی ورزش را تقویت و با مرتبط کردن ورزش قهرمانی به پهلوانی، روح فضیلت و اخلاق را وارد ورزش کنیم.
رییس کمیته ملی المپیک همچنین بر اجتماعی کردن ورزش تأکید کرد و ادامه داد: نشاط به معنای رضایت از مجموعه تحولات زیستی فرد است که یکی از بسترهای آن ورزش است.
 صالحی امیری با اشاره به اینکه مدیرکل زحمتکش ورزش مازندران ظرفیت‌های خوبی ایجاد کرده است، گفت: مازندران در سطح ملی می‌درخشد و استاندار دلسوز و زحمتکش این استان نیز به این حوزه توجه دارد و امیدواریم ورزشکاران این استان همچون گذشته در بازیهای المپیک توکیو 2020 بدرخشند و از نمایندگان انتظار داریم ۲۷ درصد ارزش افزوده در بودجه ۹۹ را که در توسعه زیرساخت‌ها انقلابی ایجاد کرده است، تقویت کنند. در ادامه حبیب حسین‌زادگان با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید، تلاش بر ارتقای سرانه ورزشی استان بوده است، گفت: در حال حاضر این سرانه در استان ۱.۲ مترمربع است و جهت‌گیری ما تا سال ۱۴۰۰، ارتقای آن به ۱.۵ مترمربع است. او با اشاره به هدیه مقام معظم رهبری و افتتاح ورزشگاه نوشهر، از افتتاح ورزشگاه نور در آینده نزدیک خبر داد و اعلام کرد که امروز کلنگ بازسازی و‌مرمت ورزشگاه شهید متقی شهرستان ساری به زمین زده خواهد شد.