به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ بنا بر دستور رییس کمیته ملی المپیک و برای ارج نهادن به مقام شامخ المپین‌ها و افتخار آفرینان ورزش ایران ، پلاک افتخار محمد نصیری سرشت، المپین، قهرمان و پیشکسوت وزنه برداری جهان و المپیک و همچنین سید علی اکبر حیدری،  المپین، قهرمان و  پیشکسوت  کشتی کشورمان روز گذشته با حضور حسن رنگرز مشاور رئیس  کمیته و رئیس موزه ملی ورزش  و محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک بر سردرب منزلشان در تهران نصب شد.

گفتنی است سید علی اکبرحیدری المپین و پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان دارنده نشان برتر بازی‌های المپیک 1964 و نشان نقره بازی‌های آسیایی 1966است.

همچنین محمد نصیری سرشت، المپین و پیشکسوت وزنه برداری کشورمان نیز دارنده یک نشان طلا ، نقره  و برنز بازیهای المپیک و 5 نشان طلا ، یک نقره و دو برنز در مسابقات جهانی و سه نشان طلا و یک نقره بازی های آسیایی است.

‌ پیش از این نیز نمایندگان کمیته ملی المپیک با حضور در شهرستانهای مختلف با اهدا لوح تقدیر ، پلاک افتخار برخی دیگر از قهرمانان و المپینهای ورزش کشور را نصب کرده بودند.

با برنامه ریزی و رایزنی صورت گرفته توسط کمیته ملی المپیک مقرر است تا در سال آینده در نزدیکترین بوستان و پارک به منازل قهرمانان المپیک، سردیس این عزیزان ساخته و نصب گردد.