به گزارش اکونا پرس،

سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت مسابقات لیگ برتر، اظهار کرد: ما منتظر  پیام و اطلاعیه جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا بوده و تابع تصمیم این ستاد خواهیم بود. به هر حال تا زمانی که شرایط جامعه قابل قبول نباشد، نمی‌توانیم در مورد بازی‌های لیگ برتر تصمیم بگیریم. همچنین ستاد مبارزه با کرونا در خط مقدم سلامت کشور قرار دارد و برگزاری مسابقات بستگی به نظر این ستاد دارد. علاوه بر این  باید این ویروس تحت کنترل قرار بگیرد تا اطلاعیه جدید در مورد وضعیت مسابقات ورزشی صادر شود.  

رئیس سازمان لیگ درباره احتمال لغو بازی‌های لیگ برتر، گفت: خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی و ورزشی پیگیر زمان برگزاری مسابقات ورزشی است و هر زمان اطلاعیه جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا را دریافت کردیم، به اطلاع مردم کشورمان می‌رسانیم. به طور حتم لغو مسابقات لیگ برتر آخرین اتفاق خواهد بود و ما به لغو رقابت‌ها فکر نمی‌کنیم و بیشتر به دنبال راه‌حل‌های برگزاری مسابقات هستیم. به هر حال  لغو لیگ عواقب  خاص خود را دارد و سعی می‌کنیم لیگ را ادامه دهیم.

برگزاری لیگ برتر بستگی به تصمیم ستاد مبارزه ویروس کرونا دارد 

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان برنامه بازی‌های لیگ برتر در اواخر فروردین‌ماه به قوت خود باقی است یا نه، ادامه داد: بله، برگزاری بازی‌ها در اواخر فروردین‌ماه تا اطلاع ثانوی به جای خود باقی است، اما این موضوع در اختیار ستاد مبارزه با ویروس کرونا است و برگزاری بازی‌ها بستگی به تصمیم  این سازمان دارد.

او درباره اینکه برخی از تیم‌ها بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند چه زمانی تمرینات خود را شروع کنند، بیان کرد: تمرین تیم‌ها به شرایط خودشان بستگی دارد و ما به این مسئله ورود نمی‌کنیم و برگزاری مسابقات در حیطه وظایف ما و مدیریت تمرین‌ها بر عهده باشگاه‌هاست.

احتمال کاهش فاصله بین ۲ لیگ وجود دارد 

مهدی درباره اینکه احتمال این وجود دارد فاصله بین ۲ لیگ برتر کم می‌شود، اظهار کرد: طبق قانون فیفا فاصله بین ۲ لیگ باید ۷۵ روز باشد و اگر بازی‌های لیگ نوزدهم به تعویق بیافتد در آن صورت شاید با مجوز فیفا فاصله بین ۲ لیگ کوتاه‌تر شود. البته ما ۲، ۳ گزینه در مورد بازی‌ها لیگ داریم و کاهش فاصله بین ۲ لیگ یکی از تصمیمات ما در سازمان لیگ است. در حال حاضر تصمیم نهایی را در این قضیه نمی‌توانیم بگیریم.

رئیس سازمان لیگ درباره مخالفت برخی از باشگاه‌ها به لغو مسابقات لیگ برتر و انتخاب پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ نوزدهم، گفت: به هر حال هیئت رئیسه سازمان لیگ با تعامل با باشگاه‌ها درباره مسابقات لیگ برتر تصمیم نهایی را می‌گیرد.  

او درباره زمان تعیین تکلیف بازی‌های لیگ برتر، عنوان کرد: به هر حال این موضوع بستگی به شرایط دارد و باید ببینیم وضعیت بحرانی ویروس کرونا  به  چه صورت می‌شود تا در این باره تصمیم‌گیری شود.  

مهدی درباره وضعیت بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، بیان کرد: فرضیه‌های مختلفی اعلام شده و کنفدراسیون فوتبال آسیا درمورد بازی‌های حذفی تصمیم‌گیری کرده است، اما وضعیت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مشخص نیست که چه اتفاقی رخ می‌دهد. به هر حال تصمیم نهایی را بعد از  ابلاغ AFC می‌گیریم.