به گزارش اکونا پرس،

شیوع مرگ‌های ناگهانی قلبی در ورزشکاران رو به افزایش است. هرچند که ورزشکاران ممکن است قبل از وقوع حادثه دارای علائم بیماری و یا سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری‌های قلبی باشند، اما متأسفانه در اکثر مواقع ایست قلبی اولین تظاهر این حادثه در افراد به‌ظاهر سالم است.
به همین منظور، دپارتمان قلب و ورزش مرکز پزشکی ورزشی آکادمی ملی المپیک اقدام به برگزاری دومین وبینار بین‌المللی خود با حضور و سخنرانی مدرسین کمیته بین‌المللی المپیک کرده است.
در این وبینار، جدیدترین یافته‌ها در مورد روش‌های جامع ارزیابی‌های قلبی عروقی، به منظور پیشگیری از وقوع حوادث مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران و با تأکید ویژه بر نوار قلب، یافته‌های طبیعی و غیر طبیعی الکتروکاردیوگرام در ورزشکاران، آریتمی‌های بطنی در ورزشکاران، شایع ترین اختلالات مربوط به نقص کانال‌های یونی در قلب و توصیه‌هایی در زمینه ملاحظات قلبی عروقی قبل از شرکت در فعالیت‌های ورزشی در دوران کرونا ارائه خواهد شد.
نمایندگان پزشکی ورزشی کمیته های ملی المپیک کشورهایی از جمله آذربایجان، ترکیه، قطر، بحرین، ارمنستان و عراق، مسئولین کمیته پزشکی فدراسیون‌های ورزشی، متخصصین قلب و عروق، متخصصین پزشکی ورزشی، فیزیولوژیست‌های ورزشی قلب و عروق و متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی مخاطبین این وبینار را تشکیل می‌دهند.
عناوین سخنرانی و اسامی اساتید این وبینار عبارتند از:
آریتمی‌های بطنی در ورزشکاران (پروفسور آنتونیو پلیچا، رئیس دپارتمان قلب مرکز پزشکی ورزشی کمیته ملی المپیک ایتالیا)، ملاحظات قلبی عروقی قبل از شرکت در فعالیت‌های ورزشی در دوران کرونا (دکتر مایکل پاپاداکیس، رئیس انجمن اروپایی پیشگیری از بیماری‌های قلبی)، تفسیر ECG در مراکز بالینی (پروفسور علی اتو، رئیس دپارتمان قلب بیمارستان مموریال آنکارا)، کانالوپاتی‌های شایع در ورزشکاران (دکتر علی بزرگی، عضو دپارتمان قلب دانشگاه علوم پزشکی تهران)، تست ورزش و یافته‌های غیر طبیعی الکتروکاردیوگرامی در ورزشکاران (دکتر مهدی انوری، مسئول دپارتمان قلب و ورزش آکادمی ملی المپیک ایران)، یافته‌های طبیعی الکتروکاردیوگرامی در ورزشکاران (دکتر جواد نوروزی، عضو دپارتمان قلب و ورزش آکادمی ملی المپیک ایران).
از متقاضیان حضور در کارگاه مذکور دعوت می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایند:
http://academy.olympic.ir/fa/news/3654