به گزارش اکونا پرس،

شب گذشته متاسفانه با مشخص شدن جواب مثبت تست‌ کرونا PCR چندین بازیکن و یکی از پزشکان حاضر در کمپ تیم ملی، اردو لغو ‌شد.

گفتنی است فدراسیون هاکی برای برگزاری این اردو از ستاد عالی مقابله با کرونا مجوز گرفته و در طول اردو سعی شده تمامی پروتکل‌های بهداشتی و درمانی رعایت شود. براساس مستندات موجود قرار بود بعد از مشخص شدن نتیجه تست کرونا، اردو آغاز شود لیکن پیش از مشخص شدن نتیجه تست کرونا PCR اردونشینان، با مجوز نماینده اعزامی فدراسیون پزشکی ورزشی تمرینات آغاز شد.

در این خصوص رجب نورانی سرمربی تیم ملی هاکی بزرگسالان ایران گفت: «در ابتدای اردو تمام شرکت کنندگان قرنطینه شدند. لیکن با اعلام مثبت شدن آزمایش کرونا تعدادی از ورزشکاران، طی نشستی اضطراری، باحضور بنده و دو نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی آقایان دکتر سیامک سلطانی و دکتر احسان اسدی(پزشک معتمد فدراسیون)، صمد عروضی رئیس هیات هاکی استان اردبیل و سرپرست اردو و مرتضی پورنصری ناظر فدراسیون، مقرر شد بمنظور پیشگیری از شیوع کرونا و سلامت کامل ملی پوشان و کادر برگزاری، ادامه کار اردو لغو شود.»

دکتر احسان اسدی پزشک معتمد اعزامی فدراسیون هاکی نیز در این رابطه اظهار داشت: «ورزشکارانی که تست کرونا آنها مثبت شده، پیش از آغاز اردو کرونا داشتند لیکن در برگه های خوداظهاری خود گفته بودند که مشکلی و بیماری خاصی ندارند. به هر حال با خرد جمعی صلاح دیده شد که بمنظور پیشگیری از ابتلاء عزیزان به بیماری کرونا و سلامت کامل ملی پوشان اردو کنسل شود.»