به گزارش اکونا پرس،

محمداسد مسجدی در مورد تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در جلسه‌ای که دیروز برگزار شد، دوستان بهداشتی ما هشداری دادند مبنی بر اینکه احتمال تاخیر دو هفته‌ای وجود دارد. تا موقعی که ما در جلسه بودیم این بحث شد که این احتمال وجود دارد تا آمادگی داشته باشیم. تا الان پروتکل‌هایی را که با نظارت وزارت بهداشت و درمان تدوین کردیم برای این بوده که بتوانیم درشرایط سخت با پروتکل‌های سختگیرانه به فعالیت های ورزشی که منجر به نتایج ورزشی برای کشور می شود ادامه بدهیم و همچنان این کار را انجام می‌دهیم.

وی در مورد اینکه اگر محدودیت‌ها اعمال شود تکلیف هفته دوم لیگ برتر چیست، عنوان کرد: ستاد مبارزه با کرونا در ورزش یکی از وظایفش این است که مجوز‌های لازم برای رفت و آمد و هتلینگ تیم‌ها را با ستاد ملی کرونا هماهنگ کند. چون این مساله دیشب مطرح شد  هنوز فرصت نکردیم که روی آن مانور بدهیم. ولی اگر قرار باشد به لیگمان ادامه بدهیم که تا الان هم قرار بر این است، نه تنها در فوتبال بلکه در فدراسیون‌های المپیکی، اردوها و مسابقات و لیگ متمرکزشان هم همینطور است، صراحتا و محکم می‌گویم آنچه که ما مکتوب می‌کنیم معیار عمل برای فدراسیون‌ها است. 

سرپرست فدراسیون پزشکی-ورزشی در خصوص اینکه چرا لیگ فوتسال برگزار نمی‌شود، اظهار داشت:کل مکاتبات و پروتکل‌هایمان را به وزارت بهداشت و درمان ارائه دادیم. الان به جد دنبال این هستیم که فوتسال هیچ تفاوتی با هندبال و بسکتبال ندارد. دوستان مجوزی که به ما دادند نوشته بود اردوهای تیم های ملی و رویدادهای ملی را برگزار کنید. کلمه برگزاری لیگ در آن پروتکل نیامده و ما مجددا با امضای مهدی علی‌نژاد دوباره دوروز قبل درخواست کردیم.