به گزارش اکونا پرس،
یکی از سیاست‌های کمیته بین المللی المپیک برقراری برابری جنسیتی در ورزش است و در این زمینه تأکید بر توانمندسازی و ایجاد مهارت‌های رهبری در زنان فعال فدراسیون‌های ورزشی است.
 به همین منظور، دوره عالی رهبری در ورزش زنان با همکاری آکادمی ملی المپیک و معاونت زنان وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی شده و با حضور 50 شرکت کننده اجرا می‌شود.
شرکت در دوره مذکور، زنان را قادر می‌سازد تا توانایی‌های رهبری خود را گسترش دهند و به طور موثر با چالش‌هایی که در ورزش روبرو می‌شوند مقابله نموده و از تجربیات و دانش زنان موفق در این عرصه بهرمند شوند.
لازم به ذکر است دوره عالی رهبری در ورزش زنان از 7 دی ماه 1399 به مدت هشت هفته و در قالب 54 ساعت کلاس آموزشی در آکادمی ملی المپیک پیگیری خواهد شد.
شایان ذکر است 50 نفر از بانوانی که پس از انجام مصاحبه و بررسی شاخص‌های تعیین شده توسط معاونت زنان وزارت ورزش و جوانان انتخاب و معرفی شده‌اند شرکت کنندگان این دوره را تشکیل می دهند.
 از جمله شاخص های بررسی شده، انجام مصاحبه به زبان انگلیسی و بررسی سوابق علمی و اجرایی شرکت کنندگان بود که اکثریت آنها دارای سمت درفدراسیونهای ورزشی می باشند. دریافت گواهی دوزبانه این دوره نیز منوط به شرکت فعال در جلسات آموزشی و انجام موفقیت آمیز پروژه نهایی است.