به گزارش اکونا پرس،

این نشست با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس کمیته و سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ توکیو، عبدی افتخاری عضو هیئت اجرایی کمیته، دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته، اصغر فرخی رئیس حراست کمیته ملی المپیک و پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم های ملی و معاون سرپرست کاروان برگزار شد.

در ابتدای نشست  دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه اظهار کرد: تاکنون سازماندهی‌ها در سه قالب ستاد عملیاتی با محوریت سرپرست کاروان، ستاد فرهنگی برای فعالیت‌های فوق العاده فرهنگی در کنار کاروان ورزشی و ستاد عالی برای هماهنگی کلیه تصمیمات در سطوح عالی ورزش انجام شده است.

وی افزود:  تمام فدراسیون‌های المپیکی در اردو هستند و به صورت مستمر با فدراسیون ها در ارتباط هستیم تا مشکلات و چالش‌ها بر طرف شود، همچنین با ورزشکاران المپیکی نیز بصورت مستقیم برای رفع مشکلاتشان در ارتباط هستیم و وظیفه حمایت را انجام می‌دهیم و هر چه برای حضور پر قدرت  لازم است، محقق می‌شود و هیچ محدودیتی برای حضور مقتدرانه کاروان ایران در المپیک وجود ندارد.

وی تاکید کرد: به رغم شرایط سخت اقتصادی وکرونایی،  حمایت حداکثری دولت و نظام وجود دارد. تلاش داریم در کمیته و هیئت اجرایی با حداکثر توان در سال جدید برای حضور در المپیک نمایشی را ارائه دهیم که کام ملت شاد شود. مطمئنم قهرمانان ما در المپیک می‌درخشند و کام ملت را شاد می‌کنند.

در ادامه این نشست دکتر نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: به منظور حفظ سلامتی ورزشکاران و شرکت کنندگان، تاکید میزبان براین است تاجایی که ممکن است کاهش تردد در دهکده بازی‌ها و ورزشکاران باشد، به همین دلیل اعلام شد زودتر از ۵ روز شرکت کنندگان نمی‌توانند به توکیو بروند.

وی افزود: اگر ورزشکاران بعدازظهر روز قبل از ۵ روز به توکیو برسند مشکلی نیست. اگر کشوری اختلاف ساعت ۶ ساعته داشته باشند می‌توانند درخواست دهند که زودتر به توکیو بروند اما این موضوع شامل ما نمی‌شود چون اختلاف ما ۴ ساعت و نیم است.

سجادی درباره حضور کادر سرپرستی در توکیو، عنوان کرد: از ۲۲ تیرماه سرپرستان و کادر می‌توانند راهی توکیو شوند. در صورتی که ورزشکاری در رشته انفرادی زودتر مسابقه اش به پایان ب‌رسد باید با درخواستی که از قبل ارائه شده شرایط حضورش تا ۷۲ ساعت فراهم شود.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو یادآور شد: میزبان در تلاش است همه اصول بهداشتی را که ابلاغ شده رعایت کند. تیم‌های ما از حدود یکسال قبل به صورت فشرده با وجود پاندمی کووید ۱۹، تمرینات خود را ادامه داده‌اند. خوشبختانه تا امروز مشکلی برای ورزشکاران و مربیان پیش نیامده است و کنترل‌های پزشکی از سوی فدراسیون پزشکی به خوبی اجرا می‌شود.

وی افزود: مراسم افتتاحیه با اعلام میزبان به صورت محدود اجرا و  تمام دستورالعمل‌هایی که ارائه شده رعایت خواهد شد. تقریبا تیم‌های شرکت کننده در حالت قرنطینه هستند و فقط می‌توانند به محل تمرین و مسابقه بروند. رشته‌هایی که مسابقاتشان در اطراف توکیو است مثل قایقرانی و دوچرخه‌سواری حق ندارند به دهکده ورزشکاران بیایند و باید در همان محل در نظر گرفته شده مستقر شوند.

 پیمان فخری معاون سرپرست کاروان ایران در بازیهای المپیک نیز با ارائه پاورپوینتی به مطالبی در خصوص  تغییراتی که این دوره از بازی ها نسبت به دوره های قبل دارد، محل دهکده بازیها، محل استقرار کادر خبری ، تعداد رشته های ورزشی این دوره ، تعداد شرکت کنندگان، تعداد مدال ها و تدابیر میزبان برای کنترل پروتکل های بهداشتی در دهکده و محل های برگزاری بازی‌ها پرداخت.

این نشست با پرسش خبرنگاران و پاسخگویی مسئولان به پایان رسید.