به گزارش اکونا پرس،

در این برنامه که با پخش سرود ملی کشورمان آغاز شده، موسیقی نواحی مختلف و زورخانه‌ای و آیین نقالی با شرح داستان هایی از نبردهای شاهنامه برای مخاطبان که در فضای باز میهمان این برنامه بودند به صورت زنده اجرا شد.

عروسک های ننه سرما، عمو نوروز و پهلوان کچل هم مراسم افتتاحیه آیین هفته ی المپیک ۱۴۰۰ را همراهی کرده و با پخش موسیقی برای کودکان حاضر در محوطه به اجرای برنامه پرداختند.

از برنامه های دیگر هفته ی المپیک ۱۴۰۰ در محوطه ی باغ کتاب، ساخت عروسک‌های ورزش‌های باستانی المپیک توسط مربیان و کارشناسان موزه ی خیمه شب بازی تهران  در محوطه است که با همکاری کودکان و با تکنیک کاغذ و چسب چوب انجام می‌شود.

گروه اجرای خانه موزه ی خیمه شب بازی ایران با حاجی فیروز و عروسک مبارک، بازی های محلی از جمله هفت سنگ و عمو زنجیر باف هم برای سرگرمی بچه ها و خانواده ها در این مراسم حضور دارند.

همچنین خانه ی فرهنگ مانا در غرفه ی اختصاصی خود در این مراسم که تا پایان هفته بر قرار است، کودکان را با پرچم کشور ها و مقدمات مربوط به اجرا و برگذاری المپیک در جهان آشنا می‌کند.
 
هفته ی المپیک ۱۴۰۰ با برگزاری بازی ها و آواهای محلی، و برنامه هایی برای سرگرمی کودکان و خانواده ها تا پایان هفته در محوطه ی رو به روی باغ کتاب در اراضی عباس آباد تا روز جمعه از ساعت شش تا ۹ شب میزبان خانواده ها و بازدید کنندگان خواهد بود.

در اولین روز اجرای این برنامه میهمانانی از سفارت ژاپن که امسال میزبان برگزاری المپیک ۲۰۲۱ است نیز حضور داشتند.