به گزارش اکونا پرس،

این مراسم با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ، طاهره طاهریان نایب رئیس و دکتر کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، دکتر غفوری فرد،علیرضا رحیمی، مهدی علی نژاد، عبدالحمید احمدی، مهین فرهادی زاد، ژاله فرامرزیان،حجت السلام نقویان،سردار قاسمی،داور زنی،محمود رشیدی،دکتر شعبانی بهار،صدیقی،باران چشمه،تیشه گران،سلیمانی، حسن رنگرز،نصراله پریچهر به همراه جمع دیگری از  معاونین،روسای فدراسیون ها و مدیر کل ورزش و جوانان استان هاامیر عارف نیا مسئول ستاد فرهنگی کاروان المپیک و جمعی از پیشکسوتان ورزش کشور برگزار شد.
در ابتدای مراسم که با مجری گری مازیار ناظمی برگزار شد از تمبر یادبود کاروان المپیک توسط دکتر سلطانی فر ، دکتر صالحی امیری، دکتر غفوری فرد، خسروی وفا و خانم طاهریان، رونمایی شد و در ادامه دکتر اردشیر صالح پور در خصوص فلسفه جام ارجان، نماد کاروان المپیک توکیو توضیحاتی ارائه کرد.

 

پس از رونمایی از تمبر یادبود از جام ارجان به عنوان نماد کاروان ایران در حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و دکتر غفوری فرد و خسروی وفا رونمایی شد.
سپس محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک ضمن آرزوی موفقیت برای کاروان المپیک و پارالمپیک و شیرین شدن ذائقه مردم با مدال آوری ورزشکاران گفت : احساس می کنم نام تقدیر از خادمان ورزش شایسته ترین نام است ، ما می خواهیم فقط در مورد ورزش صحبت کنیم ، ما بیش از۵ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده  ایم.
 وی در ادامه از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یاد کرد و گفت : نه فقط در این دولت بلکه ورزش پارالمپیک پدیده انقلاب است و به آن توجه بسیار شده  است و ما در حال حاضر در دنیا حرف هایی برای گفتن داریم.
همچنین خسروی وفا با بیان پاره ای از اتفاقات مهم برای پارالمپیک کشور در دوره وزارت آقای سلطانی فر افزود: من به سهم خود قدردان وزیر ورزش  هستم و از دکتر صالحی امیری برای برگزاری این مراسم نیز تشکر می کنم.
در ادامه این مراسم ، معاونین وزارت ورزش و جوانان با قرائت متنی توسط عبدالحمید احمدی  و همچنین اهدای لوح یادبود از دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان  قدردانی کردند.
همچنین روسای فدراسیون ها و مدیران کل استانها نیز  از دکتر سلطانی فر تقدیر کردند.
مهدی علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان در ادامه مراسم گفت: من به واسطه مسئولیتم با دکتر سلطانی فر ارتباط نزدیک داشتم و به عنوان یک فرد تکنیکال در ورزش شهادت می دهم که ایشان بسیار ایران دوست و معتقد به مسائل مذهبی و اخلاقی بودند.

 

 

علی نژاد با اشاره به توانمندی و هوشمندی آقای وزیر  در تصمیمات و رایزنی های بین المللی از وی به عنوان یک مدیر موفق در ورزش یاد کرد .
در ادامه مراسم سردار قاسمی مشاور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان نیز ضمن آرزوی موفقیت برای کاروان المپیک و پارالمپیک از خدمات دکتر سلطانی فر و دکتر صالحی امیری  قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم دکتر سید رضا صالحی امیری گفت: رسم اخلاقی و انسانی و معرفتی که در فرهنگ ایران ریشه دارد این پیام را منتقل میکند که ما هم خوش استقبال هستیم و هم خوش بدرقه، ما از شخص تجلیل نمیکنیم بلکه از شخصیت تجلیل میکنیم.
وی افزود: ما به نمایندگی از هشت هزار انسان دلسوز در حوزه ورزش از مسعود سلطانی فر تقدیر می کنیم.
صالحی امیری افزود:  ورزش ایران با پیشکسوتان سبز است و هیچکس هم هویت خود را فراموش نخواهد کرد. هدایت دستگاه بزرگ کار سخت و پر مشقتی است و باید پاسخگو باشید و همزمان شایعه ها و تهمت ها را تحمل و برای مصلحت دستگاه سکوت کنید.
وی تاکید کرد: مهمترین ویژگی وزیر وجدان کاری، اخلاق مداری وفای به عهد روابط صمیمانه انسانی با همه است. شهادت میدهم که اداره یک دستگاه کار سختی است.  آقای سلطانی فر آن چیزی را که در توان داشت  انجام داد ما منکر کاستی ها، چالش ها  مشکلات نبوده و نیستیم اما هر کسی که برای ورزش ایران یک گام برداشته است از وی تقدیر می کنیم و امروز به نمایندگی از اقشار مختلف ورزش و به طور نمادین از وزیر ورزش قدردانی می کنیم.
در بخش پایانی مراسم دکتر سلطانی فر ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت: از تمامی عزیزانی که در این مراسم حضور دارند بسیار سپاسگزارم  به خصوص ازبرادر عزیزم دکتر صالحی امیری و همه پیشکسوتان ، مدیران ، معاونین بسیار بسیار سپاسگزارم و همیشه به یاد این بزرگواری و این روز خواهم بود.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به روزهای سخت دولت یازدهم و دوازدهم گفت : در این سال‌های اخیر بر دولت یازدهم و دوازدهم روزهای سختی گذشت ، آنچه این دولت تجربه کرد در تمامی این 35 سال خدمت من به عنوان مدیر در استانهای مختلف و دستگاههای اجرایی بی سابقه بود  .

 

 

ما  تنها درگیر تحریم نبودیم ، بلکه یک جنگ اقتصادی برای این مردم بود که فشار بسیار سنگینی را بر مردم ، نظام و ملت وارد کرد که در کنار آن ما شاهد زلزله ها ، سیل هاو حتی خشک سالی هایی بودیم‌که کمر ملت و‌مملکت را خم کرد  اما این مردم پای آرمان‌هایشان  ایستادند و کارنامه بی نظیری از خود ثبت کردند.
وی ادامه داد : با توجه به تحریم اقتصادی هر وزیری در دستگاه خود مشکلاتی داشت  که برای مقابله با آن ما ناگزیر بودیم‌که تحمل کنیم و تدبیر کنیم و در جهت توسعه ورزش کشور حرکت کنیم ، مرتب  نشست داشتیم تا فکر کنیم واین تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم واگر ما بی تدبیر بودیم و از تمام ظرفیت ها استفاده نکرده بودیم هرگز شاهد این هماهنگی و هم دلی و موفقیت و آرامش در ورزش امروز نمی بودیم .
وی افزود : این کارنامه ۸ هزار همکاران من در تمامی استان‌ها و فدراسیون ها است و تمام کسانی که در عرصه ورزش تلاش و کوشش کردند و اگر قابل قبول است نتیجه عملکرد همه است . در هر جامعه توسعه یافته زیرساختش ثبات ، هماهنگی و یکدلی بوده است ، لازمه توسعه در ورزش هم همین آرامش و یکدستی در ورزش بود .
وزیر ورزش در خاتمه ضمن ابراز امیدواری برای استمرار موفقیت های ایجاد شده در ورزش قهرمانی کشور اظهار داشت قهرمانان ما با پیروزهای خود کام مردم را شیرین کنند .
وی خطاب به حاضرین گفت : هر زمان دوران همکاری ما تمام شد دوران رفاقت ما آغاز خواهد شد و باعث افتخار من است که با تک تک شما همکار بودم به پایان آمد این دفتر  حکایت همچنان باقی است امیدوارم این سکان به دست کشتی بان با تدبیر و دانشی بیفتد  و همه به آن عزیز کمک خواهیم کرد.