به گزارش اکونا پرس،

حسین شریفی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درمورد حذف دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران از مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: تا به این لحظه حکمی صادر نشده و چیزی در فدراسیون فوتبال به ما ابلاغ نشده است. 

ادعای رسانه‌های عربستانی از حذف استقلال و پرسپولیس خبر می‌دهد. شریفی در واکنش به این موضوع گفت: طبق ماده 58 اساسنامه فدراسیون فوتبال ما یک رکن صدور مجوز حرفه‌ای داریم که به شکل مستقل عمل می‌کند و فدراسیون فوتبال هیچ نفوذ و تصرفی در هیات بدوی و استیناف این حکم ندارد. افرادی که آنجا حضور دارند تابع تعهدات و الزاماتی هستند که از سوی AFC مشخص شده است. یکی از اعضای کمیته به من گفتند که AFC تهد مالی سنگینی را تعیین کرده است.

الان در حال حاضر استقلال و پرسپولیس را حذف شده ندانیم؟ شریفی در پاسخ به این سوال گفت: ما منتظریم که احکام صادر شود. قرار نبوده ما نامه‌ای را امروز یا فردا ارسال کنیم. این نامه روز جمعه برای AFC صادر شده و شنبه شب به ما یک فرصت 24 ساعته را دادند که تا ساعت 12 امشب به وقت مالزی فرصت وجود دارد. این نامه به اعضای کمیته استیناف داده شده تا رای خود را روی پنل مستقل AFC بارگزاری کنند. هرگونه دخل و تصرف از جانب فدراسیون فوتبال می‌تواند جریمه سنگینی را به همراه داشته باشد.

اگر استقلال و پرسپولیس مجوز نگیرند، سهمیه باقی می‌ماند یا خیر؟ شریفی در این باره گفت: این بستگی به این دارد که چند باشگاه می‌توانند مجوز حرفه‌ای را دریافت کنند. این حائز اهمیت است. استقلال و پرسپولیس را از همین حالا نباید حذف شده بدانیم. الان از عربستان سعودی 9 باشگاه کنار گذاشته شدند و در این مورد شوخی بردار نیستند. منتظریم که ببینیم شرایط باشگاه‌های لیگ برتری چگونه است و کدام یک از آنها مجوز را دریافت کرده‌اند.