به گزارش اکونا پرس،
دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان که برای حضور در هشتاد و ششمین نشست هیات اجرایی  و چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک اسیا به امارات سفر کرده در حاشیه برگزاری این نشست با جیمز مک کلود مدیر بخش ارتباطات کمیته های ملی المپیک و جروم پویوی مدیر بخش ارتباطات سازمانی و نظارت بر کمیته های ملی المپیک مدیران ارشد IOC   دیدار و گفت و گو کرد . 
در این دیدار پیاده سازی جنبش المپیک در کنار رعایت  این جنبش در فدراسیون ورزشی ملی کشورمان از مهمترین مباحثی بود که طرفین درخصوص آن بحث و تبادل نظر داشتند . 
بررسی مشکلات و مسایل برخی از فدراسیون های ملی و انجمن ها با همتایان آسیایی و جهانی خود نیز در این دیداراز سوی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان  مطرح وخواستار رفع هر چه سریع تر  این مشکلات از سوی IOC شد که طی آن راهکارهایی از سوی مدیران ارشد IOC  ارائه گردید . 
در این دیدرا مدیران ارشد IOC  ضمن تاکید مجدد بر توسعه همکاریهای فی مابین ؛ از ارتباطات بسیار نزدیک و همکاریهای مجدانه کمیته ملی المپیک ایران  در طی سه سال گذشته  ابراز خوشحالی و رضایت کردند  و اظهار داشتند که امیدواریم این ارتباطات همچنان ادامه داشته باشد تا شاهد پیاده سازی هر چه بیشتر جنبش المپیک در کشور ایران باشیم .