به گزارش اکونا پرس،

مراسم رونمایی از سردیس علی باغبانباشی، تیمور غیاثی، میر رسول رئیسی و هوشنگ کارگرنژاد، طلایه داران بازی های آسیایی و راضیه شیرمحمدی  مدال آور پارالمپیک در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.  

در این مراسم، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش، روسای فدراسیون های ورزشی و جمعی از پیشکسوتان حضور داشتند. قالیباف بیش از حضور در مراسم از موزه ورزش هم بازدید کرد و تالار قهرمانان طلایی بازی های آسیایی توسط او رونمایی شد.

رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک گفت: آقای قالیباف به خانه خودتان خوش آمدید. امروز یک پیام را منتقل می کنیم که ایران زمین طلایه‌دار قهرمانان و پیشکسوتان بوده و خواهد بود. امیدوارم این مراسم‌ها قدمی برای معرفی ورزش و ورزشکاران باشد. ما روی ورزش تاکید داریم چون عرصه قدرت نرم نظام است و ورزش ایران عامل معرفی هویت و قدرت و غیرت ایرانی است. همچنین باعث همگرایی و انسجام ملی و نشاط ملی می‌شود. جامعه به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا بیش از هر زمان دیگری به امید و نشاط نیاز دارد. ورزش کانون تولید سرمایه اجتماعی است.  

او ادامه داد: وقتی زلزله و سیل می آید قهرمانان و پیشکسوتان ما احساس مسئولیت می کنند و معرفت در ورزش موج می زند. ۳ میلیون و ۸۰۰ ورزشکار در ایران، سرمایه ایران زمین هستند. ورزش، محور اصلی الگوسازی برای نسل آتی خواهد بود. ورزش به حمایت مجلس و دولت بیش از پیش نیاز دارد و این نیاز ملی برای توسعه ورزش قهرمانی و همگانی است. درخواست داریم موانع از توسعه ورزش قهرمانی و همگانی برداشته شود و نیاز است زیر ساخت ها توسعه پیدا کنند. مجلس سال گذشته کمک زیادی کرد اما نیاز به حمایت بیشتری وجود دارد. از ریاست مجلس تقاضا می کنم، ورزش را در اولویت برنامه هایش قرار دهد.

منبع: ایسنا