به گزارش اکونا پرس،

سیدرضا صالحی‌امیری در نشست خبری خود گفت: سیاست اول ما اعزام کیفی کاروان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری است. دوم اعزام بانوان است. سیاست سوم مجموعه فعالیت‌های فرهنگی در کنار فعالیت قهرمانی و اقدام چهارم استفاده از ظرفیت‌های داخلی است. سیاست پنجم ارتقای حداقل یک پله‌ای از رتبه 6 به رتبه 5 در بازی های آسیایی جاکارتا است.

صالحی‌امیری گفت: ۴ میلیون دلار ارز برای سه رویداد بازی‌های آسیایی، بازی‌های کشور‌های اسلامی و بازی‌های جوانان پیش رو احتیاج داریم. ۲ میلیون دلار برای بازی‌های آسیایی ،۱.۵ میلیون دلار برای بازی‌های کشور‌های اسلامی و نیز حدود یک میلیون دلار ارز برای بازی‌های جوانان لازم داریم.

وی ادامه داد: در بودجه ردیف ارزی وجود ندارد و برای آن معادل ریالی در نظر می‌گیرند و ما از بانک مرکزی ارز می‌گیریم که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود. برای جاکارتا دو میلیون دلار بود که ۸ میلیارد تومان بود، ولی همین مقدار را باید برای بازی‌های هانگژو بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان تامین شود.

صالحی‌امیری در مورد ادغام بودجه کمیته المپیک و وزارت ورزش گفت: نامه ای به معاون اول و رییس مجلس و سایر مقامات ذی ربط نوشتم و چند نکته را در مورد ادغام بودجه کمیته المپیک مطرح کردیم که کار غیر حرفه ای بود. اولین گلایه ما این بود که باید با دستگاه صحبت می شد اما هیچ صحبتی با ما در مورد این ادغام انجام نشد و اگر با ما صحبت می کردند، تصمیمشان تغییر می کرد.

وی ادامه داد: این تصمیم خلاف منشور المپیک است. کمیته بین المللی المپیک به ایتالیا اخطار داده که بودجه آن باید از دولت جدا شود. براساس اساسنامه ، کمیته ملی المپیک نهاد عمومی غیر دولتی و مستقل است. ردیفی که مجلس برای کمیته ملی المپیک قائل می شود، عنوانش کمک است.

صالحی امیری گفت: ما برای بهار باید ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای خرید ارز داشته باشیم، اگر وزارت ورزش بگوید نمی تواند پرداخت کند هم باید اعلام کنیم نمی توانیم در رویدادهای سه گانه شرکت کنیم و اگر این طرح در مجلس اصلاح نشود ما با چالش مواجه خواهیم شد.

رئیس کمیته ملی المپیک در انتقاد به این موضوع گفت: گفته اند  بخاطر نظارت بیشتر این طرح انجام شده اما از این حرف تعجب می‌کنم. افراد باید سواد اداری برای تکیه کردن به آن صندلی داشته باشند. اگر نظارت بیرونی است از سوی مراجع رسمی در حال وقوع است و در زمینه نظارت تخصصی ،کمیته ملی المپیک صلاحیت نظارت بر همه فدراسیون ها و مراکز قهرمانی را دارد.

وی گفت: اگر تفکیک بودجه کمیته ملی المپیک از وزارت ورزش انجام نشود مسئولیت هر اتفاقی بر عهده تصمیم گیران خواهد بود.

صالحی امیری در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون ها گفت: ما در تاریخ مقرر که ۱۷ اسفند است انتخابات را برگزار می کنیم و انتظار داریم که انتخابات فدراسیون های المپیکی برگزار شود.

صالحی امیری در مورد حضورش در انتخابات گفت: هنوز به تصمیم قطعی نرسیدم هر زمان برسم اولین بار با شما در میان خواهم گذاشت و مطمئن باشید به نتیجه برسم صادقانه دلایل حضور یا عدم حضورم را اعلام می کنم.