به گزارش اکونا پرس،

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی ”فوتبال برتر“ شبکه سوم سیما ابتدا در خصوص آخرین وضعیت فدراسیون گفت: شرایط فدراسیون تقریباً پایدار است. در این مدت ما دو بازی باقیمانده صعود به جام جهانی را انجام دادیم و بعد از آن مباحث و مشکلات مالی فدراسیون پیش روی‌مان بود که به خاطر تحریم‌ها هیچ پولی به ما پرداخت نشده و در بحث اسپانسری هم یک سری قوانین و مقررات دست و پای ما را بسته و اجازه نمی‌دهد کارمان را به راحتی پیش ببریم و به لحاظ مالی در مضیقه هستیم. من 30 بهمن 1400 فدراسیون را با کمتر از 200 میلیون تومان تحویل گرفتم و با کمک خدا توانستیم مسابقات را برگزار و تیم‌های‌مان را اعزام کنیم. در این بین حق و حقوق کارمندان‌مان را هم پرداخت کردیم. فدراسیون دو سه سال است که اسپانسر ندارد. الان تیم ملی برای کشور و مردم است و از همه ارگان‌ها، از دولت و مجلس تقاضا دارم که نگاه ویژه‌ و یک نگاه ملی به تیم ملی داشته باشند تا به صورت همه جانبه از این تیم در سال جام جهانی حمایت شود.
وی همچنین در خصوص شرایط گروه ایران در جام جهانی اظهار داشت:نباید سطح توقعات را از تیم ملی بالا برد. انگلیس بنیانگذار فوتبال جهان است و بازی کردن با دیگر تیم‌های هم‌گروه‌مان هم دشواری های خاص خودش را خواهد داشت. نمایش بازیکنان ما در لیگ‌های اروپایی به گونه‌ای بوده که حرف اول را در آسیا می‌زنند. تیم ما بسیار خوب است، ولی این بدان معنا نیست که فکر کنیم به راحتی می‌توانیم از گروه‌ صعود کنیم و کار آسانی داریم.
ماجدی همچنین گفت:من از روزی که آمدم 24 ساعته در خدمت فدراسیون بودم. باید اختلافات، درون سازمان حل شود و فکر می‌کنم به حالت پایدار می‌رسیم و مهمترین کار ما تیم ملی است و باید به فکر این تیم باشیم. باید با همدلی و رفاقت به پیش برویم. این کار را در صحبت با مسئولان تیم ملی شروع کردیم که با یک بحث دقیق کارها را پیش ببریم.
سرپرست فدراسیون در خصوص برنامه آماده سازی تیم ملی اظهار داشت:خیلی از تیم‌های اروپایی در فیفا‌دی‌های پیش رو قراردادهای خودشان را بستند و یا بازی‌ دارند. یک سری از تیم‌هایی هم می‌مانند که اگر پیشنهاد ما را قبول کنند باید با آنها بازی کنیم. چند روز پیش از من درباره بازی با برزیل پرسیدند ‌ که گفتم اطلاعی ندارم. بنده به‌عنوان مسئول فدراسیون زمانی می‌توانم پاسخگو باشم که کار قطعی شود. ما گروه‌های مختلف داریم که در حال تلاش هستند تا با بهترین تیم‌ها قرارداد خوب ببندیم. بازی با برزیل هزینه‌های زیادی دارد و این مسائل باید قبل از اینکه به من برسد انجام شود و در لحظه آخر سرمربی تیم ملی نظر بدهد که بازی می‌کنیم یا نه. از امروز قرار شد که یک نفر صحبت کند و اگر مسابقه‌ای قطعی شد، من جوابگو باشم.
سرپرست فدراسیون فوتبال اضافه کرد: اگر تحریم‌ها نبود فدراسیون فوتبال پول خوبی داشت‌. متأسفانه پول ما بلوکه است و فکر می‌کنم بالغ بر 10، 12 میلیون یورو می‌شود. من در صحبتی که با رئیس فیفا داشتم او هم علاقه‌مند است که به ما کمک کند‌، منتها راه بسته است. با صحبت‌هایی که انجام شد مشکل حساب فدراسیون درست شده است‌. مشکل اسکوچیچ هم حل شده و می‌تواند به کرواسی برگردد.
وی درباره بازی با سنگال اظهار داشت: یک بازی وقتی بخواهد انجام شود باید یک قراردادی به امضا برسد. این صحبت‌ها قبل از قرعه‌کشی جام جهانی بوده است. من خواهش می‌کنم سطح توقع را بالا نبریم.
ماجدی در مورد دیدار با نیوزیلند هم گفت‌: در حال مکاتبه هستیم و این کار مراحل آخرش را می‌گذراند. اسکوچیچ در این مورد هنوز صحبت خاصی نکرده است. ما برای اینکه وقت را از دست ندهیم با تیم‌هایی که می‌توانیم بازی کنیم، هماهنگ می‌کنیم و بعد از صحبت با اسکوچیچ کار را نهایی خواهیم کرد. ما تیم‌هایی را که می‌خواهیم با آنها بازی کنیم، در حالت تعلیق قرار می‌دهیم تا با هماهنگی با اسکوچیچ نهایی کنیم. برای بازی با تیم‌های خوب ما در حال رایزنی هستیم. با یکسری از تیم‌ها که مدنظر اهالی فوتبال هستند نیز صحبت کردیم و هر وقت نهایی شود، نام‌شان را اعلام می‌کنیم.
وی راجع به پیشنهاد یکسری از تیم‌ها به تیم ملی برای بازی، تأکید کرد: ما یکی دو تا پیشنهاد داشتیم. پرو و کاستاریکا به ما پیشنهاد دادند و در حال گفت‌وگو هستیم. اگر بخواهیم با بالاتر از این تیم‌ها بازی کنیم نیاز به هزینه داریم و اگر پول نداشته باشیم نمی‌توانیم با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. یکسری تورنمنت‌ها هم در حال هماهنگی هستند که تیم‌های خوبی در آنها حضور دارند و هر وقت نهایی شود، اعلام خواهیم کرد. با ایرلند شمالی و جنوبی یکسری مکاتبات انجام شد. به دلیل شرایطی که این دو کشور داشتند نتوانستیم با آنها هم هماهنگی برای انجام بازی داشته باشیم.
سرپرست فدراسیون فوتبال در ادامه تصریح کرد:ما اگر بتوانیم پول‌هایمان را که بلوکه شده بگیریم می‌توانیم خیلی راحت‌تر کار کنیم. ما دو تاریخ فیفادی داریم که یکی از آنها 15 روزه است و دومی هم هفت روزه . با توجه به زمان برگزاری جام جهانی، شرایط ویژه‌ای وجود دارد و مثل جام‌های جهانی گذشته تیم‌ها نمی‌توانند یک ماه اردو برگزار کنند. بازیکنان لژیونر ما هر کدام در لحظه آخر به تیم ملی اضافه می‌شوند، به خاطر همین‌ ما در روزهای فیفا فرصت داریم که چهار پنج بازی انجام دهیم.
ماجدی درباره حضور اسکوچیج به‌عنوان سرمربی تیم ملی در جام جهانی گفت: اسکوچیچ تا پایان جام ملت‌های 2023 قرارداد و نمی‌توانیم مربی را که قرارداد دارد، دست بزنیم. قطعاً او تا پایان قراردادش سرمربی تیم ملی خواهد بود. من اگر بخواهم مربی دیگری بیاورم فرصت کمی داریم و عقل سلیم به ما می‌گوید که با مربی که تیم ملی را به جام جهانی برده است ادامه دهیم و کادرش را قوی کنیم و اجازه دهیم که با فراغ بال به جام جهانی برود. به لحاظ نتیجه هم اگر نگاه کنیم تیم ملی در هر دو گروه آسیا اول شده است. مربی را برکنار می‌کنند که یا نتیجه نگرفته باشد یا قراردادش تمام شده باشد، ولی اسکوچیچ هر دوی این آپشن‌ها را دارد. منطق می‌گوید که زمان مناسبی برای تغییر سرمربی نیست.
سرپرست فدراسیون فوتبال درباره قرارداد دستیاران اسکوچیچ اظهار داشت: تمام دستیاران سرمربی تیم ملی 10 فروردین 1401 قراردادشان تمام شده و باید با اسکوچیچ صحبت کنیم که چه شرایطی دارند. اسکوچیچ یک برنامه‌ای به ما داده است تا ببینیم چه تصمیمی برای دستیارانش خواهد گرفت. بعد از اینکه اسکوچیچ از کرواسی به ایران برگردد در این خصوص تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
ماجدی ادامه داد:اگر تحریم‌ها نبود ما پول داشتیم. صعود ما به جام جهانی یک آورده‌ای دارد، ولی به دلیل تحریم نمی‌توانیم این پول‌ها را بگیریم. این پول اگر به دست ما برسد همه کار می‌توانیم انجام دهیم‌. الان دست‌مان بسته است و‌ ما را انداخته‌اند در استخری و نمی‌گویند شنا کنیم، بلکه می‌گویند قهرمان شویم، ما اگر پول داشته باشیم قطعاً سعی می‌کنیم که با بهترین تیم‌ها بازی کنیم.
وی درباره شرایط تیم فوتبال امید خاطر نشان کرد: اردوی تیم زیر 23 سال در دو نوبت برگزار شد و قرار است در خرداد ماه در مسابقات نهایی زیر 23 سال آسیا شرکت کند. امیدها اردوی دیگری هم خواهند داشت و با صحبت‌هایی که با رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم فکر می‌کنم اردوهای خوبی داشته باشیم. سعی می‌کنیم بازی‌های دوستانه خوبی نیز برای آنها تدارک ببینیم.
سرپرست فدراسیون فوتبال در پایان گفت:جا دارد از همه مسئولانی که به ما کمک کردند، تشکر کنم‌. از جناب آقای رئیسی رئیس جمهور محترم هم تشکر می‌کنم که تا اینجا از ما حمایت کردند. من مطمئن هستم که بازی با انگلیس و آمریکا و... یک نشاط خوبی در جامعه تزریق خواهد کرد و با شرایطی که ما داریم این نشاط می‌تواند یک برگ برنده باشد.