به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک،مراسم بدرقه کاروان ورزشی ناشنوایان به المپیک برزیل عصر دیروز با حضور دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان،دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و جمعی از معاونین ،روسای فدراسیون ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن هتل المپیک برگزار شد.

در ابتدای این‌ مراسم دکتر صالحی امیری افزود: هر نتیجه‌ای که در برزیل بگیرید برای ما ارزشمند و پرچمدار ایران اسلامی هستید، با تلاش‌های رییس فدراسیون ناشنوایان، مطمئن هستم کاروان ما در برزیل خوش خواهد درخشید و کام ملت را شیرین می‌کنند. هدف نهایی ما نشان دادن اقتدار نظام اسلامی در منظر جهانیان است.

وی تاکید کرد: ما وظیفه اخلاقی، انسانی و شرعی داریم تا زبان این عزیزان در نظام تصمیم گیری باشیم. دستان این عزیزان را می بوسیم و از دولت خدمتگزار تشکر می کنیم که ورزش معلولان و ناشنوایان را حمایت می‌کند.

رییس کمیته ملی المپیک گفت: به انتظارت و مطالبات ناشنوایان کمتر توجه شده است، امیدوارم بعد از المپیک برزیل نهادهای مسوول در خصوص اشتغال معیشت و حمایت از انها مسوولیت قبول کنند. فدراسیون ناشنوایان ماموریت آن فراتر از یک فدراسیون است و کل جامعه ورزش را نمایندگی می‌کند. این ورزشکاران نیازمند حمایت و اشتغال هستند تا در جامعه حصور فعال داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد، انتظار داریم بعد از رویداد برزیل دولت و مجلس و همه نهادهای مسوول در خصوص اشتغال معیشت و حمایت از آن‌ها مسئولیت قبول کنند.

رییس کمیته ملی المپیک در پایان درباره حمایت این کمیته از ناشنوایان گفت: بارها به تیشه گران اعلام کردم اینکه ما فدراسیون ناشنوایان را مانند ٥٠ فدراسیون دیگر می‌بینیم و تبعیضی قائل نیستیم و باید ناشنوایان را مقدم بدانیم و امیدوارم روزی برسد که ناشنوایان اعلام کنند همه نیازهای آن‌ها تامین شده و مانند افراد سالم حمایت مادی و معنوی از آن‌ها انجام شود، وظیفه خود می‌دانم در کنار این فدراسیون باشم.

سپس مهران تیشه گران رییس فدراسیون ناشنوایان نیز در این مراسم اظهار کرد: خوشحالم که بعد از ٤ سال تمرین و برنامه ریزی توانستیم در هشت رشته ورزشی برای حضور در المپیک آماده شویم.

وی ضمن تشکر از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان ناشنوایان به المپیک برزیل، افزود: این دوره با حمایت‌های صورت گرفته ناشنوایان نسبت به سال‌های قبل بیشتر در ورزش دیده شده‌اند.

تیشه گران خاطرنشان کرد: تلاش بر این است از دوره گذشته بهتر ظاهر شویم، در دوره گذشته در ١٣ رشته ورزشی و با ١٣٣ ورزشکار حضور داشتیم و در جایگاه هفتم قرار گرفتیم، این دوره با ٧٥ ورزشکار و در هشت رشته ورزشی شرکت خواهیم کرد و تلاشمان حضور کیفی در این دوره از رقابت‌ها است.

وی اضافه کرد: ١١٨ کشور در بیست و چهارمین دوره رقابت‌های المپیک ناشنوایان حضور دارند که اولین کاروان اعزامی ما فوتبال است و بعد از فوتبال، تیراندازی، کاراته تکواندو، دوومیدانی و کشتی آزاد فرنگی و والیبال ساحلی به ترتیب عازم مسابقات خواهند شد.

رییس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که در این دوره جزو ٦ تیم برتر شویم و قول می‌دهیم در ابتدا با کاروان بانشاط و اخلاق در برزیل حضور پیدا کنیم و همچنین نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم.

وی افزود: ما از نظر سیاسی، فرهنگی و ورزشی با برزیل بسیار نزدیک هستیم. امیدوارم ورزشکاران الگوی خوبی در المپیک باشند و با دست پر برگردیم و همانند همیشه در میادین بین المللی اقتدار ایران را نشان دهیم.