به گزارش اکونا پرس،

دکتر سید حمید سجادی با بیان این مطلب افزود: جامعه ورزش و جوانان با حضور در مرقد امام راحل (ره) یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند و ان‌شاءالله بتوانیم با استفاده از رهنمودهای ارزشمند ایشان جامعه ورزش را به مقصد مورد نظر برسانیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به بیانات ارزشمند امام راحل (ره) در خصوص ورزش اشاره کرد و افزود: بیانات مهمی از سوی امام راحل در خصوص توجه ویژه به حوزه جوانان و ورزش برای ما به یادگار گذاشتند و در خصوص مسائل جوانان و ورزش، جملات، سخنرانی‌های متعدد و مطالب ارزشمندی از ایشان برایمان به یادگار ماند که امروز در مدیریت ورزش بسیار کار بردی است.

وی افزود: جمله ارزشمند امام راحل (ره)با این عنوان که در تمام ابعاد انسانی ورزش کنید، در این سالها کاربردی بوده و نقش اساسی در توسعه ورزش دارد.

دکتر سجادی در ادامه به ابعاد مختلف ورزش اشاره کرد و اظهار داشت: امروز در دنیا ورزش در ابعاد تربیتی، ورزش قهرمانی، ورزش همگانی، ورزش حرفه‌ای در دنیا وجود دارد که پایه‌ی اولیه ورزش، از تعلیم و تربیتی شروع می‌شود و بعد به ورزش همگانی می‌رسد. دقیقا همان مطلبی است که امام فرمودند در تمام ابعاد انسانی ورزش کنید، ما در ورزش تعلیم تربیتی می‌توانیم به تمام ابعاد وجودی ورزش توجه کنیم و امیدواریم آموزه‌های ایشان همواره در ورزش در دستور کار ما قرار گیرد و و چراغ راه ما باشد و ان‌شاءالله امانتدار خوبی برای خانواده شهدا و امام شهدا باشیم.

دکتر سجادی در خصوص توجه مقام معظم رهبری به ورزش و بحث قهرمانی گفت: همواره ورزشکاران با کسب مقام و درخشش در میادین مختلف ورزشی مورد توجه مقام معظم رهبری قرار می‌گیرند که این مهم در روحیه ورزشکاران خیلی تاثیرگذار است.

وی در ادامه با اشاره به حضور خانواده ورزش در حرم مطهر بیان کرد: جمعی که امروز در این مکان مطهر حضور دارند منتخبین مدیران ورزشی از جمله مدیران کل استانی، ستادی و روسای فدراسیون‌ها هستند که در آستانه ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گردهم آمده تا بار دیگر با آرمانهای امام خمینی (ره) تجدید میثاق کنندو اعلام کنند با اهتمام و تلاش، در برابر امام شهدا، مقام معظم رهبری و خانواده شهیدان عالی مقام سرافراز و سربلند باشند.‌

وزیر ورزش ‌وجوانان تصریح کرد: جامعه ورزش و جوانان با استعانت از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، همواره در میادین مختلف ورزشی درخشیدند و پرچم سه رنگ ایران را به اهتزاز در آوردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دیدارهای جامعه ورزش با رییس جمهوری اشاره کرد و افزود: در دیدارهایی که ورزشکاران کشورمان با آیت الله رییسی داشتند، ایشان مطالب و نقطه نظرات ارزشمندی را تبیین کردند و برای ورزش کشور به یادگار گذاشتند.

وی ادامه داد: ضمن قدردانی از رییس جمهوری به خاطرحسن اعتماد به جامعه ورزش، امیدوارم با پشتیبانی ایشان در همه میادین بدرخشیم و بتوانیم برای ایران عزیز افتخارات زیادی را به ارمغان بیاوریم.