فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال امروز برترین گلزنان فوتبال دنیا در سال ۲۰۲۲ را معرفی کرد که در این فهرست مهدی طارمی در رده نهم قرار گرفته است.

در این رده‌بندی کیلیان امباپه ستاره فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن با ۲۶ گل زده در سال ۲۰۲۲ در رده نخست قرار دارد و هموطن او یعنی کریم بنزما ستاره رئال مادرید با ۲۴ گل زده در رده دوم قرار گرفته است.

در این رده‌بندی که بر اساس شمارش همه گل‌های زده بازیکنان در سطح بزرگسالان (ملی و باشگاهی) صورت گرفته، روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی بایرن مونیخ با ۲۱ گل زده در رده سوم قرار دارد و کریستوفر انکوکو بازیکن فرانسوی لایپزیک با ۲۰ گل در رده چهارم حضور دارد. ژرمن کانو بازیکن آرژانتینی فلومیننزه برزیل و ویسام بن‌یدر مهاجم فرانسوی موناکو با ۱۹ گل زده پنجم و ششم هستند. رافائلویگا بازیکن برزیلی پالمیراس، جیمی مک لارن بازیکن استرالیایی ملبورن سیتی و همچنین مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو نیز هرکدام ۱۸ گل زده دارند و رده‌های هفتم و هشتم و نهم را به خود اختصاص دادند. همچنین موسی دمبله بازیکن فرانسوی لیون هم در رده دهم قرار گرفته است.

بدون شک قرار گرفته مهدی طارمی در بین ۱۰ گلزن برتر فوتبال دنیا اتفاق مهمی برای این بازیکن محسوب می‌شود. او حالا فقط ۸ گل کمتر از دمبله به عنوان برترین گلزن سال دنیا به ثمر رسانده و این شانس را دارد تا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ آمار خود را افزایش بدهد و در رده‌بندی برترین گلزنان جهان صعود چشمگیری داشته باشد.