به گزارش اکونا پرس،

جواد نکونام که میهمان تلفنی برنامه ورزشگاه بود، درباره علت رد پیشنهاد باشگاه استقلال گفت: هر کسی دوست دارد سرمربی استقلال، پرسپولیس، تیم ملی و تیم‌های پرهوادار شود. پیشنهاد باشگاه استقلال برای من باعث افتخار است و از آجورلو تشکر می‌کنم که من را قابل دانست و پیشنهاد داد، ولی ترجیح می‌دهم به روش و شکلی که خودم برنامه‌ریزی کرده‌ام، جلو بروم. واقعاً نیازی نیست شرایط استقلال و فولاد را بهم بریزم. همه چیز اینجا فوق‌العاده پیش می‌رود و حرفه‌ای است و نیازی نیست بخواهم از این شرایط خارج شوم. از بچگی هوادار استقلال بودم و همیشه برای موفقیت این تیم دعا کردم، ولی در فولاد ماندم تا به اهدافم برسم.

وی در باره این موضوع که گفته می‌شود به دلیل فشارهای زیاد بعد از قهرمانی استقلال و همچنین احتمال حضور در تیم ملی، پیشنهاد استقلال را رد کرده است، گفت: این فرضیه‌ها واقعیت ندارد. فشار مربیگری همه جا  هست. روی من البته فشاری نیست، چون آنقدر شرایط سختی در سال‌های گذشته داشته‌ام که تجربه لازم را دارم. ضمن اینکه قرار نیست همه مربیان در همه جا نتیجه بگیرند. استقلال نتایج خوبی گرفته، ولی ایرادهایی داشته و جای پیشرفت دارد. همیشه گفته‌ام که برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم و هیچ صحبتی هم در این باره نبوده است. شاید اسمم مطرح شد، اما صحبتی نبود.

سرمربی تیم ملی درباره مصاحبه چند هفته قبل که درباره دستیاری اسکوچیچ و سرمربیگری او مطرح شده بود، عنوان کرد: در آن صحبت‌ها شیطنت بود و مجبور بودم طوری جواب بدهم که شاید برخی دوست نداشته باشند. واقعیت این است که هرکسی که سرمربی باشد، دوست داریم تیم ملی موفق باشد.

نکونام درباره نقل و انتقالات باشگاه فولاد گفت: از روز اولی که به فولاد آمدم، سعی کردم بازیکنان را با توجه به خواسته‌های باشگاه جذب کنم. تقریبا دو سال بازیکنی نگرفتیم، البته به غیر از تجربه زمستان پارسال. نفراتی را گرفتیم که شاید در باشگاه‌هایشان مورد بی‌مهری قرار گرفتند، ولی خودشان را در فولاد ثابت کردند. سعی می‌کنیم در جمع مثلث تیم‌های خوب حضور داشته باشیم. این سابقه وجود نداشته که دو سال پشت سر هم در آسیا باشیم. باید بتوانیم این موضوع را تداوم ببخشیم تا این اتفاق هر سال رخ دهد.

وی درباره احتمال جذب وریا غفوری خاطرنشان کرد: وریا یکی از بهترین های ایران است و دوست داریم در خدمتش باشیم. با او صحبت کردم؛ اگر شرایط خوب باشد، دوست دارم او در استقلال بماند، چون به این تیم علاقه دارد. امیدوارم امسال کنار هم یک تیم خوب داشته باشیم. ما در نقل و انتقالات آن یازده بازیکنی را که بتوانیم جذب کنیم، این کار را انجام نمی‌دهیم. نمی‌توانیم این تعداد بازیکن بگیریم، چون تیم خوبی داشته و نیاز به 5،6 بازیکن داریم.

نکونام درباره شرایط پاتوسی و کولیبالی گفت: این هفته با مدیر برنامه این دو بازیکن که یک نفر است، مذاکره می‌کنیم تا ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.