به گزارش اکونا پرس،

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات چهار وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 20 و 21 شهریورماه در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم به مدال نقره و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 63 کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر احمت اویار از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 4 عبدالمحمد پاپی از آلمان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 از سد سیوبانوف دارند مدال طلای جهان از مولداوی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نجاتی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 مغلوب لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ارباتو تیو از چین با نتیجه 4 بر 1 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به با نتجیه 9 بر صفرامانتور اسماعیل اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر هان سو ریو دارنده مدال طلای جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی دراین مرحله در یک کشتی مقتدرانه با نتیجه 8 بر صفر جانی ختسوریانی از گرجستان را از شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 3 مغلوب ماته نمس دارنده مدال برنز جهان از صربستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 82 کیلوگرم پژمان پشتام بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 2 بر 1 کارپت چالیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 2 مغلوب یاروسلاو فیلچاکوف از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، وی از در رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر فلیکس بالدوف از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر رستم آساکولوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ساروی در مرحله نیمه نهایی مقابل آرتور الکسانیان قهرمان المپیک و جهان از ارمنستان با نتیجه 3 بر 1 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 6 بر 1 متهان باشار از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

رده بندی نفرات برتر 8 وزن این مسابقات به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 3- جسوربک اورتیبکوف (ازبکستان) و یو شیوتانی (ژاپن) ... 8- پویا دادمرز (ایران)
63 کیلوگرم: 1- سباستین ناد (صربستان) 2- لری ابولادزه (گرجستان) 3- طالح ممدوف (آذربایجان) و ارباتو تیو (چین) 5- علیرضا نجاتی (ایران)
67 کیلوگرم: 1 – ماته نمس (صربستان) 2- محمدرضا گرایی (ایران) 3- امانتور اسماعیل اف (قرقیزستان) و حسرت جعفراف (آذربایجان)
72 کیلوگرم: 1- علی ارسلان (صربستان) 2- یولوی گنی زاده (آذربایجان)  3- سلجوک کان (ترکیه) و آندری کولیک (اوکراین) ... 19- محمدرضا مختاری (ایران)
77 کیلوگرم: 1- آکژول محموداف (قرقیزستان) 2- زولتان لوای (مجارستان) 3- مالخاز آمویان (ارمنستان) و یونس امره باشار (ترکیه) ... 16- محمدعلی گرایی (ایران)
82 کیلوگرم: 1- برهان آکبوداک (ترکیه) 2- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) 3- تاماس لوای (مجارستان) و یاروسلاو فیلچاکوف (اوکراین) ... 12- پژمان پشتام (ایران)
87 کیلوگرم: 1- زورابی داتوناشویل (صربستان) 2- تورپان بیسلطانوف (دانمارک) 3- علی جنگیز (ترکیه) و داوید لوسونزی (مجارستان) 5- ناصر علیزاده (ایران)
97 کیلوگرم: 1- آرتور الکسانیان (ارمنستان) 2- کیریل میلوف (بلغارستان) 3- محمدهادی ساروی (ایران) و عاریف نیفتولایف (آذربایجان)

مسابقات رده بندی و فینال اوزان 60 و 130 کیلوگرم، فرداشب برگزار می شود که امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم برای کسب مدال طلا به مصاف رضا کایالپ از ترکیه می رود.

در پایان مسابقات 8 وزن فرنگی تیم صربستان با 110 امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد، آذربایجان با 100 امتیاز دوم است و تیم های ترکیه با 92 امتیاز، گرجستان با 66 امتیاز و ایران با 61 امتیاز در جایگاه های سوم تا پنجم قرار دارند.