به گزارش اکونا پرس،

دیدار تیم‌های ملی فوتبال نوجوانان ایران و ژاپن از ساعت ۱۴:۴۵ به وقت محلی در ورزشگاه شهر نیگاتا آغاز و با برتری خفیف میزبان به پایان رسید.

گل اول این دیدار توسط ژاپن روی ضربه پنالتی در دقیقه ۲۹ به ثمر رسید، در حالی که این پنالتی از فرار با توپ سریع مهاجم ژاپن و خطای مدافع کشورمان روی وی در محوطه جریمه به دست آمده بود.
در نیمه نخست این دیدار عرفان درویش عالی و امیرمحمد رزاق نیا و اسماعیل قلی‌زاده از سوی داور کارت زرد دریافت کردند.

نیمه دوم در حالی آغاز شد که د‌و تعویض در تیم ملی نوجوانان کشورمان انجام شد. بر این اساس رضا غندی پور و یعقوب براجعه به ترتیب به جای رئوف سلطانی و ابوالفضل ذلیخایی به میدان رفتند.
در نیمه دوم در دقیقه ۵۲ روی یک‌ ارسال از جناح چپ و در پایان ضربه سربه سر مهاجم ژاپن گل دوم میزبان وارد دروازه شد.
دروازه‌بان کشورمان در چند صحنه واکنش‌ خوبی از خود نشان داد و در دقیقه ۵۸ نیز یک موقعیت تک به تک را دفع کرد.
در ادامه این مسابقه چند موقعیت خوب روی دروازه ژاپن ایجاد شد ازجمله از روی دو کرنر که ضربات بازیکنان با فاصله کم از زمین خارج‌ شد تا اینکه در دقیقه ۸۷ گل نخست ایران توسط محمد عسگری به ثمر رسید. دو دقیقه بعد نیز شوت سرکش محمد عسگری از پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه خارج شد. و در دقیقه پایانی وقت قانونی نیز یک خلق موقعیت و ضربه زیبای رضا غندی‌پور نتوانست ایران را به گل تساوی برساند.
در این وقت نیز علیرضا همایی فر به جای ماهانی صادقی، محمد عسگری به جای اسماعیل قلی‌زاده، علیرضا شریفی به جای کسری طاهری و سمیر حبوباتی به جای نیما اندرز به میدان رفتند.
در این نیمه رضا غندی‌پور کارت زرد دریافت کرد. همچنین عرفان درویش عالی در دقایق اضافه دومین کارت را از داور گرفت و‌ از زمین اخراج شد.

گفتنی است، در این تورنمنت اجازه هفت تعویض برای تیم‌ها درنظر گرفته شده است.

تیم ملی نوجوانان کشورمان که درواقع متشکل از بازیکنان زیر ۱۶ سال است امروز مقابل تیم ملی زیر ۱۷ سال ژاپن به میدان رفت.
پیش از این و در ازبکستان، ملی پوشان نوجوان کشورمان با تیم نوجوانان ژاپن به رقابت پرداختند که نتیجه این دیدار ۳ بر یک به سود شاگردان عبدی به پایان رسیده بود.