به گزارش اکونا پرس،

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی پیش از شروع تمرین امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در درجه اول می‌خواهم عذرخواهی کنم بابت لغو کنفرانس مطبوعاتی روز گذشته که نتوانستم در آن حاضر شود. قرار بود روز گذشته کنفرانس مطبوعاتی داشته باشیم و در آن فهرست تیم ملی را اعلام کنیم ولی مجبور شدم آن را لغو کنم. از همین جا از شما از این بابت عذرخواهی می‌کنم. 

وی افزود: بعد از آخرین مشاهدات‌مان شب گذشته خصوصاً در ترکیه، لیست 25 نفره‌مان را اعلام کردیم. همانطور که دیدید 4 گلر داریم. تصمیم گرفتم 4 دروازه‌‌بان با خودمان به قطر ببریم. نه فقط برای اینکه آنها استحقاقش را داشتند، بلکه به این خاطر که می‌توانند از تمرینات ما در آنجا حمایت کنند. 8 مدافع، 7 هافبک و 6 مهاجم در فهرست ما قرار داشتند. اعتقاد شخصی من این است که در حال حاضر این نفرات بازیکنانی هستند که تعادل بهتری در بعد گروهی به ما در تیم خواهند داد.

سرمربی تیم ملی در مورد خط خوردن برخی بازیکنان از فهرست هم گفت: مطمئناً از بعد شخصی بخوایم به آن نگاه کنیم کار بسیار دشواری برای من بود که بازیکنانی را از فهرست کنار بگذارم و تصمیم سختی گرفتم. به خاطر اینکه آن نفرات هم استحقاق حضور در تیم ملی را داشتند. ولی وقتی می‌خواهیم بهترین تصمیمات را برای تیم ملی بگیریم باید تصمیماتی باشند که تعادل خوبی را به تیم بدهند و همینطور راهکار‌های عمیقی را بتوانیم در تیم داشته باشیم. امیدوارم دیگر مصدومی نداشته باشیم. بعد از مصدومیت امید ابراهیمی که اتفاق تلخی بود باید باید جلوگیری کنیم از مصدومیت بازیکنان دیگر ولی این (خط زدن 4 بازیکن) تصمیم همانطور که گفتم از بعد شخصی نبود و از بعد تعادل کلی تیم بود.

کی‌روش در ادامه یادآور شد: امروز تهران را ترک می‌کنیم و کاری که فکر می‌کردیم مقدور بوده انجام دهیم را انجام داهیم و همه متوجه هستند که این یک آماده‌سازی صحیح برای جام جهانی نبود. ولی این هم جزوی از برنامه است و به خاطر شرایط بعد از کرونا در جام جهانی قطر با آن مواجه شدیم و باید این مسائل را قبول کنیم ولی طبق محدودیت‌هایی که داشتیم و شرایطی که با آن روبرو بودیم بهترین تلاش‌مان را کردیم و قسمتی از این آماده‌سازی را مدیون باشگاه‌ها هستیم و تشکر می‌‌کنیم از همکاری آنها و همینطور سرمربیان و مسئولان باشگاه‌ها. امروز اینجا را ترک می‌کنیم، با هواداران فوتبال ایران در قلبمان خواهیم بود و بالاترین تلاش‌مان را برای تیم ملی به کار خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به اینکه چرا در مورد مشکلات تیم ملی صحبت نمی‌کند، گفت: من مشکلات تیم را پنهان نکردم. مطمئناً یک سرمی مشکلات وجود دارد ولی ما وظیفه داریم این مشکلات را برطرف کنیم. من همیشه دنبال این هستم که بجنگم و مشکلات را حل کنم. شما من را سالیان سال است که می‌شناسید. من همیشه علاقه دارم بهترین راهکاری که ایمان دارم برای تیم مفید است انجام دهم. هیچ وقت راجع به خودم یا یک بازیکن تصمیم نگرفته‌ام و همه تصمیماتی که گرفتم مبنی بر این بوده که منافع تیم بالاتر از منافع یک بازیکن، مربی و همه افراد باشد. همیشه تیم را در نقطه بالاتری قرار می‌دهم. مهم‌ترین مطلب این است که امروز اینجا هستیم تا آخرین جلسه تمرین را انجام دهیم. تیم حریف ایران از الان کارش را شروع کرده و به قطر رسیدند و از دیروز وارد این کشور شدند و هم مربیان و بازیکنان به قطر رفتند و همه چیز پیش می‌رود.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: مطلب مهم این است که ما افراد حرفه‌ای در فوتبال هستیم. وظیفه داریم درون زمین به عنوان یک تیم متحد الگو باشیم و هماهنگی و اتحادمان را نشان دهیم. ما برای هواداران و برای فوتبال بازی می‌کنیم و به عنوان سازندگان غرور، شادی و افتخار مطمئناً برای هواداران فوتبال ایران بیشترین تلاش‌مان را خواهیم کرد.