به گزارش اکونا پرس،

هاشم اسکندری پس از حضور پیدا کردن در مجمع سالیانه کنفدراسیون ورزش های بیلیاردی آسیا (ACBS) در جلسه ای جداگانه با دکتر ناصر رئیس فدراسیون بیلیارد و اسنوکر کشور عربستان(که پیش از این رئیس فدراسیون هندبال این کشور بود) دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص مسابقات دو جانبه و دوستانه در دو بخش آقایان و بانوان و همچنین به کارگیری از مربیان توانمند جهت انتقال تجربه در  اردوهای تدارکاتی مشترک جهت حضور در رویدادهای بین المللی و غرب آسیا برنامه ریزی های انجام شد که در سال آینده در خصوص عملیاتی شدن این برنامه ها اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد گرفت.

هاشم اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد در خصوص گسترش همکاری ها با فدراسیون عربستان گفت: به دنبال از سرگیری روابط جمهوری اسلامی ایران و دولت عربستان در دولت مردمی سیزدهم، در سفری که در زمینه مجمع سالیانه کنفدراسیون بوجود آمد، فرصت را مغتنم دانسته و جلساتی را با روسای فدراسیون کشورهای دیگر ترتیب دادیم. جمهوری اسلامی ایران و عربستان دو قدرت بزرگ منطقه ای هستند و روابط دوستانه و مراودات این دو کشور می تواند نقش بسزایی در گسترش صلح و آرامش در این منطقه بوجود آورد.

اسکندری در ادامه افزود: ورزش به عنوان یکی از تاثیر گذارترین مولفه ها در گسترش آرامش و صلح در جوامع می تواند در عادی سازی روابط میان کشورها علی الخصوص ایران و عربستان کمک کند. لذا ما نیز تلاش خود را انجام دادیم تا به افزایش دوستی ها و همچنین عادی سازی روابط کمک کنیم. بر همین اساس با آقای ناصر رئیس فدراسیون عربستان برنامه ریزی هایی در زمینه اردوهای تدارکاتی مشترک در ایران و عربستان و همچنین تبادل دانش مربیان و ورزشکاران گام هایی را برداشتیم که در سال جدید در خصوص عملیاتی شدن این برنامه ها اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد گرفت.