به گزارش اکونا پرس،

سید عباسعلی امامیه به خبرنگار مهر گفت: با شروع تحریم ها به سازمان میراث فرهنگی پیشنهاد کردیم که نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری در کشورها می توانند نمایشگاه دائمی برپا کنند و فضایی ۶۰ تا ۸۰ متر را برای ارائه محصولات صنایع دستی در نظر بگیرند و هنرمندان شاخص در حوزه صنایع دستی که برند تولید می کنند در این نمایشگاه به عرضه محصولاتشان بپردازند.

نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در ژاپن تصریح کرد: در ژاپن نیز می توانیم چنین کاری کنیم تا محصولات آنها به زبان ژاپنی معرفی شود. به این ترتیب می توان پلی بین خریدار ژاپنی و هنرمند ایرانی ایجاد کرد. فرق این کار با شرکت های بازرگانی این است که آن شرکت ها ممکن است کاری کنند که محصول با قیمت مناسب به دست خریدار  و یا بازار نرسد.

وی ادامه داد: نمایندگان اطلاع رسانی می توانند تنها فضا را به این افراد اختصاص دهند و یا خدمتی تعریف کنند یا اینکه نمونه این کالاها را در چند نمایشگاه شرکت داده و کاتالوگ آنها عرضه شود. با این کار خریدار با هنرمند به صورت مستقیم ارتباط می گیرد و یا میتواند از طریق نمایندگی این اقدام انجام شود. این طرح می تواند سه ساله انجام شود. در آن صورت دیگر نیاز نیست که هنرمند برای اجاره غرفه و یا رفت و آمد و اسکان هزینه کند چون به صورت دائمی محصولش در نمایشگاه عرضه خواهد شد. این پیشنهاد را به سازمان توسعه تجارت درباره محصولات غذایی و معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی داده ام.