به گزارش اکونا پرس،

رسول اکبری با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران بیان داشت: این رویداد فرهنگی از تاریخ 10 تا 14 دی ماه 1397 با هدف عرضه توانمندی های گردشگری، گردشگرپذیری و هنر بومی این منطقه برگزار می شود.

وی با اشاره به ظرفیت ارزنده ای به نام ژئوپارک جهانی قشم افزود: جزیره قشم با برخورداری از مواهب طبیعی همچون سواحل زیبا، زیست بومی بی مانند به نام جنگل های حرا، تنگه چاهکوه و دره ستاره ها که نتیجه هنرنمایی آب و باد می باشد یک منطقه خاص به لحاظ گردشگری است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بر تاریخ غنی و تنوع آداب و رسوم  بومی جزیره تاکید کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه گردشگری با محوریت معرفی اقلیم منحصربفرد جزیره و صنایع دستی متنوع می تواند با تقویت حوزه گردشگری این منطقه، مکانی برای ارائه ظرفیت های کشور به کل جهان باشد.

وی از برپایی نمایشگاه های گردشگری به عنوان ویترینی برای ارائه داشته های یک ملت و کشور یاد کرد و ادامه داد: کشور ما و بویژه این منطقه دارای ثروت های عظیمی در گردشگری است.

به گفته اکبری، صنایع دستی جزیره قشم در چند سال اخیر و خصوصا در سال 1396 با تدبیر مدیرعامل منطقه آزاد قشم رشد زیادی پیاده کرده و توانسته با حضور در چندین نمایشگاه بین المللی در کشورهای ایتالیا، فرانسه، ژاپن و ... به جایگاه واقعی خود میان مردم کشور و دنیا دست یابد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از برگزاری موسیقی های سنتی- محلی، جشنواره غذاهای بومی به عنوان  دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه نام برد و ادامه داد: این نمایشگاه در بخش تخصصی خود با پنج پنل اختصاصی و کارگاه‌ آموزشی با موضوع اقتصاد گردشگری، هتلداری الکترونیک، راهنمایان گردشگری، صنایع دستی و بسته بندی آن در خدمت بازدیدکنندگان می باشد.

قشم شهر تعاون گرا با محوریت توسعه صنایع دستی جامعه محلی

 معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد قشم وجود شمار بالای شرکت های تعاونی فعال در حوزه صنایع دستی را نتیجه حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای توسعه منطقه بر اساس توسعه جوامع محلی دانست و گفت: عشق و علاقه ای که صرف تولید این کالای هنری می شود با ارتقا سطح معیشت روستاهای قشم، مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کرده و استقبال بالای گردشگران برای خرید این محصولات در نوروز 97 موید همین مطلب است.

اکبری خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری جوامع محلی به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در این منطقه کمک کرده و در حال حاضر روستاهای قشم با دارا بودن ۷۱ اقامتگاه بوم گردی استاندارد خدمات بسیار خوبی را به گردشگران ارائه می دهند که با استقبال بالایی همراه است.

وی با تاکید بر لزوم ارتقا مسافر به گردشگر طبق سیاست های منطقه آزاد قشم بیان داشت: تقویت زیرساخت های گردشگری با ساخت هتل های استاندارد به تکریم گردشگران و توسعه گردشگری قشم کمک می کند و از این رو منطقه آزاد قشم آماده همکاری با سرمایه گذران علاقمند در این بخش می باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد قشم به رضایت 95 درصدی گردشگران از خدمات سفر به قشم در نوروز 1397  افزود:  امسال با افتتاح ۱۴ هتل و مرکز اقامتی جدید، ۱۷۷۲ تخت به ظرفیت گردشگرپذیری جزیره افزوده می شود و امیدواریم بتوانیم بخشی از نیازهای پذیرش مهمانان جام جهانی 2022  قطر را تامین کنیم.