به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایکنا آذربایجان‌شرقی، پریسا بهلولی، سرپرست مرکز رشد و فناوری توسعه صادرات منطقه آزاد ارس، امروز ۲۱ مهرماه گفت: این رویداد استارتاپب گردشگری برای استفاده حداکثری از پتانسیل‌های گردشگری منطقه و در جهت کمک به شکل گیری فضای کارآفرینی در حوزه گردشگری به عنوان اولین رویداد استارتاپی سرمایه گذاری گردشگری در ارس، برگزار می‌شود. 
وی تصریح کرد: رویداد استارتاپی در صنعت گردشگری ارس با تمرکز بر ایجاد فرصت های سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپای فعال در حوزه گردشگری برگزار می شود. 
وی با اشاره به نحوه برگزاری این رویداد، خاطرنشان کرد: حضور کلیه تیم‌های فعال در این حوزه از سراسر کشور در طی سه هفته برنامه ریزی شده و فرصت‌هایی فراهم خواهد شد تا تیمهای شرکت کننده با کلیه پتانسیل‌های نهفته منطقه آشنا شده و ایده‌هایی برای استفاده از منابع بکر منطقه پرورش دهند.
بهلولی افزود: در این رویداد علاوه بر حضور تیمهای برتر حوزه گردشگری، کارگاه‌های آموزشی ویژه ای با حضور مربیان برتر کسب و کارهای نوپا برگزار خواهد شد.
سرپرست مرکز رشد و فناوری توسعه صادرات منطقه آزاد ارس با اشاره به زمابندی و محورهای برگزاری این رویداد، تصریح کرد: اولین رویداد استارتاپی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ۷، ۱۵ و ۲۱ آبان ماه در منطقه آزاد ارس با محورهای توسعه ژئوتوریسم، استفاده از ظرفیت های کشورهای همجوار برای توسعه گردشگری، تبدیل منطقه به هاب گردشگری قفقاز جنوبی، صنایع دستی، بوم گردی و توسعه جوامع محلی، گردشگری روستایی، گردشگری مذهبی ، اکوتوریسم ، گردشگری تجاری ، اقامت و رزرواسیون توسط سرپرست مرکز رشد و فناوری توسعه صادرات منطقه آزاد ارس و با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری برگزار می شود.
بهلولی گفت: در روز پایانی رویداد که ۲۱ آبان ماه در محل سالن اجلاس سازمان منطقه آزاد ارس با حضور سرمایه گذاران و حامیان حوزه گردشگری برگزار خواهد شد، تیم های شرکت کننده به ارائه ایده ها پرداخته تا سرمایه گذاران در صورت داشتن علاقه برای سرمایه گذاری در ایده مربوطه تصمیم گیری نمایند.
گفتنی است، علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت tourism.arasevent.ir مراجعه کنند.