به گزارش اکونا پرس،

علی اصغر مونسان روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه پروژه های گردشگری، با ارائه گزارشی خطاب به دکتر روحانی در سخنانی گفت: با حمایت‌های دولت شاهد نشاط در حوزه گردشگری و استقبال سرمایه گذاران از این حوزه هستیم و علاوه بر افزایش ورود گردشگران خارجی، گردشگری داخلی نیز رونق دارد.
مونسان افزود: سال گذشته ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر ورودی به کشور ثبت شد و امسال نیز شاهد افزایش ورود گردشگران به کشور هستیم.
وی حجم سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از این رقم در دولت دوازدهم صورت گرفته ضمن این که در دولت دوازدهم ۴هزار و ۵۰۰ موافقتنامه اصولی نیز صادر شده است. 
وی افزود: خوشبختانه با حمایت‌های دولت تدبیر و امید، امروز شاهد افتتاح ۲۲۶ پروژه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی با حجم سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۲۱۸ میلیارد تومان هستیم که با بهره برداری از این پروژه های بخش گردشگری، ۵ هزار تخت به ظرفیت تخت‌های اقامتی کشور اضافه می‌شود.
مونسان سپس به افتتاح پروژه های استان تهران در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و افزود: در استان تهران نیز به مناسبت فرارسیدن هفته دولت، ۱۰ پروژه گردشگری و ۶ پروژه صنایع‌دستی به صورت رسمی با حجم سرمایه گذاری ۵۳۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
در این مراسم پروژه های حوزه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی به‌صورت ویدئوکنفرانس و با دستور مستقیم دکتر روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد.