به گزارش اکونا پرس،

صنعت توریسم و جذب گردشگر خارجی برای هر کشوری یکی از بهترین راه های کسب درآمد و رونق اقتصادی است که باید گفت خوشبختانه ایران یکی از غنی ترین کشورها در این زمینه محسوب می شود، که با مدیریت صحیح و با برنامه های مناسب می تواند از این طریق اقتصاد پویایی برای کشورمان به ارمغان آورد.

اولین نکته برای این امر این است که ببینیم چه شهرهایی پتانسیل تبدیل شدن به مرکزی توریستی و گردشگری را دارند و در سال های اخیر اغلب گردشگران و توریست های خراجی به کدام شهرها بیشتر از سایرین سفر کرده اند.

در واقع اینطور که به نظر می رسد اغلب گردشگران و توریست های خارجی برای بازدید از بناهای تاریخی و فرهنگ و رسوم ایران و هم چنین بازدید از طبیعت این کشور وارد ایران می شوند.

چرا که آمار فروش بلیط هواپیما 5 شهر برتری که در این لیست قرار دارند گواه این ادعا هستند. پرفروش ترین بلیط های هواپیما در ایران برای خارجی ها شامل:

  • بلیط هواپیما کیش
  • بلیط هواپیما مشهد
  • بلیط هواپیما شیراز
  • بلیط هواپیما اصفهان

کاشان نیز با وجود داشتن فرودگاه، عمدتا با مسیرهای زمینی دسترسی دارد.

در واقع در سال های اخیر 5 شهر مشهد، کیش، شیراز، اصفهان و کاشان که اغلب دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی هستند در لیست شهرهای محبوب گردشگران و توریست های خارجی قرار گرفته اند.

لذا می خواهیم در ادامه شما را با برخی از جاذبه های این شهرها بیشتر آشنا کنیم.

کیش:                                                                                            

کیش همواره یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران داخلی و توریست ها بوده است. این جزیره با برخورداری از فضایی مناسب برای تفریحات آبی و غواصی و هم چنین طبیعت زیبا و دریایی خود در کنار فرهنگ مردم بومی این منطقه گردشگران و توریست های زیادی را به خود جلب کرده است.

جزیره کیش به دلیل قرار گرفتن جز مناطق آزاد این کشور و نیاز مداشتن به گرفتن ویزا، براساس آمار بلیط هواپیما کیش جز پرفروش های پرواز های داخلی و خارجی کشور می باشد.

Untitled.png1

مشهد:

عمده ی گردشگران خارجی که به مشهد سفر می کنند افراد مسلمانی هستند که برای زیارت بارگاه مقدس امام رضا (ع) به این شهر سفر می کنند.

اما در این میان افرادی هم هستند که به دلیل علاقه مندی به فرهنگ مردم این منطقه و هم چنین بازدید از طبیعت زیبای مشهد به این شهر می روند.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد، از میان تمامی ایرلاین های موجود می توانید از سایت طاهاگشت اقدام نمایید.

شیراز:

شیراز یکی از شهرهای کشورمان است که می توان در آن برای هر سلیقه ای جاذبه ای پیدا کرد. از آب و هوای معتدل و مطلوب شیراز تا طبیعت زیبای اطراف آن که در هر فصلی زیبایی های خاص و منحصر به فرد خود را دارا است.

هم چنین در این شهر می توانید با ادب و هنر این مرز و بوم آشنا شوید، چرا که ارامگاه دو شاعر بزرگ این کشور یعنی سعدی و حافظ در این شهر قرار دارد.

هم چنین باغ های اطراف این آرامگاه ها در کنار فالوده ی شیرازی می تواند طعمی دلچسب از این سفر در خاطر گردشگران ایجاد کند.

بناهای تاریخی این شهر مثل بازار و حمام وکیل که یادگاری از دوران پرشکوه زندیه به شمار می روند مکان های مناسبی برای آشنایی با تاریخ این کشور در زمان هایی دور است.

Untitled.png2

اصفهان:

اصفهان نصف جهان! شعاری که گویاتر از هر سخنی است. این شهر برای توریست ها و گردشگران خارجی حرف های زیادی دارد.

از بناهای تاریخی واقع در جای جای این شهر همچون چهلستون، عمارت عالی قاپو، مسجد جامع و... تا زاینده رود زیبا و پارک های دلفریب همه و همه جاذبه های بیشمار این شهر هستند که گردشگران و توریست ها را به خود جذب می کنند.

بازارهای طولانی و تو در توی میدان امام با صدای چکش ها و بوی رنگ که هر کدام نشانگر هنر و صنعت این مرز و بوم است برگی از تاریخ را برای توریست ها و گردشگران خارجی ورق می زند.

کاشان:

شهر زیبای کاشان امروزه به عنوان یکی از جذاب ترین شهرها نزد توریست ها و گردشگران شناخته می شود.

در این شهر می توانید تپه ای باستانی به نام سیلک را از نزدیک ببینید، که قدمتی به اندازه تاریخ دارد. هم چنین خانه های تاریخی طباطبایی، بروجردی، عباسی، منوچهری و خانه های تاریخی فراوان دیگری که در این شهر قرار دارند همه مکان هایی زیبا و به یادماندنی برای بازدید هستند.

Untitled.png3

علاوه بر بافت تاریخی کاشان که می توان گفت در همه جای این شهر به چشم می آیند باغ فین یکی دیگر از جاذبه های این شهر به شمار می رود، که در دل باغ زیبایی قرار دارد.

در این حمام تاریخی مکان به قتل رسیدن امیرکبیر نیز به نمایش درآمده است.

علاوه بر این ها بازدید از روستاهای اطراف کاشان و طبیعت زیبای آن هر گردشگر و توریستی را به وجد می آورد و مکانی بسیار مناسب برای طبیعت دوستان است. دیدار از مراکز گلاب گیری قمصر و آبشار نیاسر نیز خالی از لطف نیست.