به گزارش اکونا پرس،

 ابوالفضل مکرمی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: بر اساس جلسه‌ای که با حضور سفیر ایران در هند، رئیس دفاتر خدمات مسافرتی استان و جمعی از فعالان حوزه گردشگری در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی داشتیم، نخستین اقدام در این راستا از سوی اداره کل برگزاری نمایشگاه برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری این استان خواهد بود.

وی افزود: همچنین با توجه به علاقه‌مندی‌های مردم هندوستان این نمایشگاه به ارائه ظرفیت‌های فرهنگی خواهد پرداخت و در حوزه‌های مختلف مذاکره با مقامات گردشگری هندوستان انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: شرکت‌های گردشگری خراسان رضوی با شرکت‌های گردشگری هندی مرتبط خواهند شد و در زمینه جذب گردشگر از هند همکاری خواهند کرد.

مکرمی‌فر عنوان کرد: در برنامه جذب گردشگر از هندوستان، تنها زیارت مدنظر نیست بلکه توزیع این گردشگر بین شهرهای دیگر استان مد نظر است.

وی تشریح کرد: در 28 شهرستان ظرفیت اقامت وجود دارد و آژانس‌ها نیز فعال‌اند و برای جذب گردشگر و همکاری با آژانس‌های گردشگری هند آماده همکاری هستند.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: وجود بیش از 2600 تاسیسات گردشگری شامل شرکت‌های خدمات مسافرتی و جهان‌گردی، هتل، هتل آپارتمان، متل، خانه مسافر، اقامتگاه بوم‌گردی و مجتمع رفاهی بین راهی ظرفیت جذب گردشگر با سطوح مختلف درآمدی در استان را به وجود آورده است.

مکرمی‌فر افزود: امیدواریم با همکاری وزارت امور خارجه شاهد حضور مشتاقان بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) درمشهد باشیم.

وی با اشاره به ضرورت برقراری پرواز مستقیم از شهرهای مختلف هند به مشهد، اشاره و بیان کرد: با توجه به این که شرایط اقامت مطلوب در مشهد فراهم است، در صورتی  برقراری پرواز مستقیم جذب زائر و گردشگر از این کشور تسهیل می‌شود.