خوش استقبال و بد بدرقه !! این لقبی است که ما ایرانی ها بعضی وقت ها به خودمان می دهیم به دیگر هموطنانمان و البته انگار خیلی هم پر بیراه نمی گوییم اگر قرار باشد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از بین همه خصلت های خوب ایرانی ها یک خصلت را برداشته باشد شاید همین اخلاق را انتخاب کرده چرا چون در دوره سرمربیگری او در تیم ملی فوتبال ایران تا به حال چندین و چند ستاره خوشنام فوتبال کشورمان از بازی های ملی خداحافظی کردند ،این اواخر رضا قوچان نژاد بعد از رقابت‌های جام جهانی اعلام کرد از بازی های ملی خداحافظی می‌کند .

سید جلال حسینی هم چندی پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی از تیم ملی کنار رفت و عجیب‌تر آنکه مسئولان باشگاههای پرسپولیس و سپاهان وذوب آهن در یک دیدار باشگاهی برای خداحافظی سید جلال حسینی از تیم ملی فوتبال ایران جشن تقدیر و سپاس و شادباش برگزار کردند.

تجلیلی که به نظر می‌رسید نه بر عهده باشگاه که از وظیفه های فدراسیون فوتبال است مردان بازنشسته فدراسیون فوتبال ایران می توانستند برای سید جلال حسینی در همین چند هفته گذشته مقابل یکی از همین تیم های درجه دو و سه جهان که برابر تیم ملی فوتبال کشورمان صف‌آرایی کردند بازی خداحافظی سید جلال را هم برگزار کند ،که البته این اتفاق هیچ‌وقت رقم نخورد.

حالا سید جلال حسینی به صف همه بزرگوارانی پیوسته که از تیم ملی فوتبال ایران رفتند خداحافظی کردند. اما بازی خداحافظی برایشان برگزار نشده معمول و متداول است در جهان که برای خداحافظی یک ابر ستاره ستاره های فوتبال جهان گرد هم جمع می‌شوند و برای یک ستاره ملی یک بازی آبرومند خداحافظی در نظر گرفته می شود.

به خیلی سال قبل نرویم توی همین دو دهه اخیر اگر نگاه کنیم مجتبی محرمی، احمدرضا عابدزاده، علی دایی، کریم باقری، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی، جواد نکونام و بسیاری ستاره های دیگر فوتبال بودند که بی بازی خداحافظی از تیم ملی رفتند بازی خداحافظی حق یک ستاره فوتبال است . چرا چون او سالها برای مردم کشورمان برای ایرانیان خاطره سازی کرده و به مناسبت همین خاطره سازی به پاسداشت این همه افتخار و اتفاق خوب باید او را روی دست بدرقه کنیم این مسئله همان حلقه گمشده ای است که سال‌های سال است فوتبالمان به آن توجه نمی کند.

به نمایندگی از همه اهالی ایران به نمایندگی از آنها که دلشان برای تیم ملی شان می تپد می گوییم سوپرمن صخره سید جلال کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هرجا هستی خوب باشی و سربلند برای ایران مان برای تیم ملی مان بسیار تا بسیار زحمت کشیدی تو یکی از اعضای باشگاه صدتایی های فوتبال ایرانی سید جلال حسینی امیدواریم همچنان خوب و سربلند و موفق ببینیمت.