به جرات می گویم هیچ ارگان و نهادی نزد مردم محبوب تر از ارتش نیست. وقتی در آغازین روزهای انقلاب، دوست و دشمن دندان طمع انحلال ارتشی که فرماندهانش اعدام شده بودند تیز کرده بودند یک پیام همه را وادار به سکوت کرد " ارتش باید بماند" در چنین هنگامه ای با پیام امام خمینی (ره) ارتش ماند و همان ارتش بی دفاع و تنها در پاسخ به اعتماد فرمانده، در دفاع از میهن عزیزمان در غائله های داخلی و سپس در مرزها از شرف، ناموس و عزت ایران و ایرانی دفاع کرد و با تقدیم بیش از ۴۸ هزار شهید و دهها هزار جانباز، آزاده و ایثارگر، دین خود را به مردم و انقلاب ادا کرد.

ارتش فدایی مردم و در کنار مردم است، در بزنگاههای سیل، زلزله، آتش سوزی و هر آن چه پیش آمد تلخ است. آنجا که مردم گرفتار به کمک نیاز دارند، ارتش پا در رکاب، با جان و دل برای رهانیدن مردم از سختی ها تلاش  می کند و از خود می گذرد، حضور ارتش در چنین صحنه هایی امید آفرین و گرما بخش است و مردم به خوبی آن را لمس کرده اند.

در سیل لرستان که دوسال قبل بحران آفرین شد، علی رغم تلاش همه دستگاهها و نهادها و ... این ارتش بود که در ۴۸ ساعت با نصب پل فلزی دو بخش غربی و شرقی شهر پلدختر را بهم وصل کرد تا دیگر نیروهای کمکی وارد بخش سیل زده شهر شوند.

خدمات ارتش در الشتر کرونا زده و نورآباد سیل زده هم بر کسی پوشیده نیست این همان ارتشی است که مدام فریاد بر می آورد که ارتش فدایی ملت است.

اما واقعیت را بگویم چابکسواران ارتش، آنان که هم اکنون درمرزهای غربی و شرقی در سنگرهایی بدون امکانات از یک طرف از گزند مار و عقرب در امان نیستند و از طرف دیگر در مقابل دشمن با چشمانی بیدار و هوشیار، پاسدار مرزهای کشورمان هستند نیازمند پشتیبانی هایی هستند که گفتنش سخت است.

ارتشی ها مانند دیگر کارمندان از مزایا، پاداش و... برخوردار نیستند، باور کنید اگر یخچال یا تلویزیون شان خراب شود مجبورند از فروشگاهی به نام اتکاء و یا با حکمت کارت از فروشگاههای بیرون همان وسیله را حداقل دو برابر قیمت بازار خرید کنند و سال ها اقساط سنگینی از فیش حقوقی شان کسر گردد این شایسته ارتشی که جان نثار ملت است نیست!

در گزارش فرماندهان ارتش به مقامات بالا، فقط از قدرت ارتش سخن گفته می شود اما از قدرت اندک خرید نیروهایی که به ارتش قدرت و صلابت بخشیده اند خبری نیست، لازم است مشکلات کارکنان و خانواده های ارتش مقتدر که از دل آنها بهترین فرزندان این مرز و بوم پرورش می یابد به عرض فرمانده معظم کل قوا رسانده شود شاید از این رهگذر برای زندگی بهتر و رفاه ارتشیان چاره ای اندیشیده شود.

روز ارتش که روز مردم است را به محضر فرماندهی کل قوا، همسنگران سپاهی، انتظامی و بسیجی و ملت بزرگ ایران و کارکنان و خانواده های ارتشی تبریک می گویم، لازم است خاطرات ۲۶ ساله م در نیروی زمینی ارتش را گرامی بدارم و درود بفرستم به روح شهیدان ارتشی، سلام کنم به محضر مجاهدان فی سبیل الله ای که یا جانباز شدند و یا در چنگال دشمن سالها اسیر و یا هنوز مفقودالاثرند.